Zdjęcie: materiały prasowe

45 specjalnych ubrań i pompę pływającą „Niagara” dla strażaków-ochotników z powiatu rzeszowskiego przekazał we wtorek Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. 

Marcin Warchoł, który jest kandydatem na prezydenta Rzeszowa, sprzęt strażacki przekazał we wtorek po południu w hali sportowej przy ul. Miłocińskiej. 45 strojów strażackich UPS trafiło do 11 jednostek OSP w trzech gminach z powiatu rzeszowskiego: Tyczyn, Lubenia i Głogów Małopolski. 

– Ubrania są wielowarstwowe, chronią przed zimnem, chłodem, a zarazem w lecie się nie przegrzewają. Komfort pracy strażaków się poprawi – mówił podczas uroczystego przekazania strojów strażackich Marcin Warchoł.

Ubrania trafiły do OSP Tyczyn, Hermanowa, Borek Stary, Siedliska, Lubenia, Straszydle, Solonka, Głogów Małopolski, Hucisko i Przewrotne. Z kolei OSP w Kielnarowej otrzymała pompę pływającą „Niagara”. Wartość przekazanego sprzętu to ok. 150 tys. zł. Pieniądze pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości zarządzanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zdjęcie: materiały prasowe

O pieniądze na sprzęt strażacki do resortu sprawiedliwości wystąpił starosta powiatu rzeszowskiego Józef Jodłowski. Jednostki OSP potrzebowały wsparcia po ubiegłorocznej powodzi, która w czerwcu nawiedziła rzeszowskie osiedla i podrzeszowskie gminy. Ucierpieli na niej także strażacy-ochotnicy, którzy jako pierwsi nieśli pomoc poszkodowanym. 

W lipcu ub. r. podczas wizyty w Rzeszowie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro padła obietnica, że z Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek OSP z powiatu rzeszowskiego zostanie kupionych 50 pomp. Strażacy-ochotnicy dostali także samochody (OSP Chmielnik) oraz deski ratownicze. Teraz przyszła kolej na ubrania strażackie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– „Fundusz Sprawiedliwości pomaga” – to hasło, które nam przyświeca od samego początku uruchomienia akcji pomocy OSP – mówił we wtorek Marcin Warchoł. Przypomniał, że w ciągu ostatnich trzech lat na Podkarpaciu Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało niemal 20 mln zł na sprzęt do ratowania ludzi. 

– Tyle powrotów, ile wyjazdów – wiceminister Warchoł przywoływał najczęściej składane życzenia strażakom. – Dziękuję wam za poświęcanie swojego życia i zdrowia, żeby ratować innych. Fundusz Sprawiedliwości nadal będzie pomagał. Jeżeli będą kolejne wnioski, to będziemy je realizować – obiecywał strażakom-ochotnikom Marcin Warchoł. 

– Służycie Panu Bogu, ojczyźnie, drugiemu człowiekowi. Zawsze jesteście pierwsi na miejscu zdarzeń, nie tylko przy powodziach, ale też przy wypadkach i innych kataklizmach. Panu Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – dodał wiceminister Warchoł. 

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama