Marcin Wyrostek, polski akordeonista, który w 2009 r. wygrał drugą edycję programu „Mam Talent” w TVN, wystąpi w zespołem w najbliższą niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Projekt Tango Corazon, którego autorem jest Wyrostek, powstał w wyniku fascynacji jego zespołu muzyką…argentyńską i latynoamerykańską. – Zainspirowała nas do tworzenia utworów we własnych aranżacjach: jazzowych, klasycznych, musicalowych i klubowych – podkreślają muzycy.

Repertuar zespołu oparty jest na tangach Astora Piazzolli i Richarda Galliano a także autorskich kompozycjach Marcina Wyrostka. Debiutancka płyta zespołu – „Magia del Tango” w 2009 r. – pokryła się złotem już w pierwszym miesiącu sprzedaży, a po trzech miesiącach uzyskała status płyty platynowej (30 tys. sprzedanych płyt).

Debiutancki album zespołu Wyrostka został także nagrodzony na Festiwalu Sopot Top Trendy 2010. Żywiołowe reakcje publiczności zainspirowały zespół do wydania płyty – âLiveâ, która jeszcze przed wprowadzeniem do oficjalnej dystrybucji osiągnęła status złotej płyty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W projekcie Tango Corazon występują muzycy z projektu Coloriage, co dodatkowo nadaje występom ethno-folkowy charakter. Niedzielny koncert w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety w kasie filharmonii w cenie 60 zł i (normalny) i 50 zł (ulgowy). Można je także kupować przez internet TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

https://www.youtube.com/watch?v=gwUmabzKETE

Reklama