Reklama

4 listopada (wtorek) Mariusz Szczygieł, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej wygłosi w Rzeszowie wykład otwarty “Kultura czeska – antypody kultury polskiej”.

Spotkanie odbędzie się o godz. 11:00 w Klubie Akademickim IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Zapraszamy studentów, pracowników oraz osoby spoza uczelni. O 13.00 Mariusz Szczygieł poprowadzi warsztaty dziennikarskie dla studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – precyzuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje z pieniędzy wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym.

Kierunek ten zdobył II miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona zł na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia.

– Pieniądze zostaną wykorzystane na dalsze podnoszenie jakości kształcenia – wyjaśnia dr Maciej Ulita, prodziekan WSIiZ ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

W ramach projektu 6 listopada WSIiZ odwiedzi Marcin Meller. Wcześniej odbyły się spotkania z Renatą Kijowską, Marcinem Mellerem, Mariuszem Sokołowskim oraz Grzegorzem Miecugowem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.