Reklama

Sąd Okręgowy w Rzeszowie do 3 marca odroczył rozprawę Mariusza Trynkiewicza. Adwokat Trynkiewicza złożył nowe wnioski dowodowe.

[Not a valid template]

 

Adwokat zwrócił się do sądu o powołanie nowych biegłych, którzy mieliby zbadać Trynkiewicza oraz przesłuchanie dwóch osób. Sprawca zabójstwa czterech chłopców jutro wyjdzie na wolność.

Rozprawa odbywała się pod ścisłym nadzorem policji. Budynek zamku Lubomirskich otoczony jest przez policjantów. Osoby wchodzące do budynku były dokładnie sprawdzane, czy nie wnoszą niebezpiecznych przedmiotów. Mariusz Trynkiewicz rano został przewieziony z zakładu karnego w Rzeszowie do sądu. Na rozprawę nie mogli wejść dziennikarze, jej przebieg był utajniony.

Rozprawa była związana z wnioskiem dyrektora zakładu karnego, który uważa, że Mariusz Trynkiewicz po wyjściu na wolność (11 lutego) stwarza zagrożenie dla ludzi. Sąd miał zdecydować, czy Trynkiewicz po odbyciu kary 25 lat więzienia zostanie umieszczony w ośrodku zamkniętym w Gostyninie. Do 3 marca rozprawa została odroczona.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama