Zdjęcia: Materiały prasowe
Reklama

W najbliższy wtorek (9 maja) w Rzeszowie rozpocznie się cykl bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santandera. Akcję wspiera Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, oraz znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Już 9 maja w jej ramach odbędą się pierwsze bezpłatne i ogólnodostępne treningi nordic walking w wybranych miejscowościach w całej Polsce.

Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek o godz. 18.00 i będą trwały do 29 sierpnia. Ćwiczenia potrwają około godziny. Treningi w Rzeszowie poprowadzi Anna Szeliga, zbiórka jest przy Ośrodku Sportów Wodnych „Marina” przy ul. Żeglarskiej 1.

– Spacer z kijkami to nowy trend wśród aktywnych Polaków. Uprawia go już ponad 3 mln ludzi w naszym kraju. Nordic walking poprawia naszą kondycję fizyczną, redukuje stres oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia psychicznego – zachęca Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santadera.

Treningi będą odbywały się na świeżym powietrzu. Co ważne są bezpłatne. Może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej. Wystarczy spakować sportowe buty, wygodną odzież oraz kijki.

Treningi w ramach Akademii Zdrowia Santandera, to idealna okazja do rozpoczęcia przygody z nordic walking, a także opanowania techniki poprawnego chodzenia pod okiem profesjonalnego instruktora.  

– Podczas zajęć trenerzy pokażą uczestnikom, jaka powinna być prawidłowa postawa podczas chodzenia, podstawowe kroki, a także skorygują dotychczasowe błędy. Odpowiedni sposób chodzenia to klucz do efektywnego i zadowalającego treningu – przypomina Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera.

W ubiegłorocznej edycji Akademii wzięło udział prawie 2,5 tys. osób, które łącznie przeszły z kijkami ponad 12 tys. km. Najmłodszy uczestnik treningów miał 4 lata, a najstarszy – 86.  – Jak widać, przygodę z nordic walking może zacząć każdy. To również idealny sport dla całych rodzin – zaczynając na dzieciach a na dziadkach kończąc – uważa Mirosława Krzyścin.

Oprócz Rzeszowa, na Podkarpaciu zajęcia odbywać się będą także w Kolbuszowej i Tarnobrzegu. W Kolbuszowej instruktorem prowadzącym będzie Małgorzata Sitko, natomiast miejsce spotkań uczestników to Fundacja na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Wolskiej 3. Ćwiczenia w Tarnobrzegu poprowadzi Andrzej Tylutki, zbiórka przy Zamku Tarnowskich przy ul. Sandomierskiej 27.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: