Marszałek Witek w Rzeszowie chwaliła rząd PiS podczas Dnia Dziecka [FOTO]

PiS-owska polityka wkroczyła na bulwary, gdy dzieciaki w czwartek obchodziły swoje święto. Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, zachwalała programy społeczne rządu i namawiała rodziców do poparcia projektu ustawy „Chrońmy dzieci”. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W czwartek, 1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, na bulwarach dla najmłodszych było mnóstwo atrakcji. Nad Wisłokiem pojawili się też politycy PiS, a gościem specjalnym była Elżbieta Witek, marszałek Sejmu. Oprócz niej, na bulwarach byli posłowie: Krzysztof Sobolewski, Andrzej Szlachta, Radosław Fogiel, byli też miejscy radni. 

Elżbiecie Witek cały czas towarzyszyła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. To ona zaanonsowała marszałek Sejmu, która weszła na bulwarową scenę. – Pani marszałek jest osobą, dla której bezpieczeństwo, przyszłość polskich dzieci, jest bardzo ważne. Dlatego podejmuje różne, ważne, cenne inicjatywy – mówiła wojewoda Leniart. 

Wychowywać po chrześcijańsku 

Jedną z tych „ważnych, cennych inicjatyw”, ma być projekt ustawy obywatelskiej „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Szumnie nazywany „obywatelskim”, bo wyszedł on z inicjatywy polityków PiS i to politycy partii Kaczyńskiego go promują. Projekt ma chronić dzieci przed „seksualizacją” w szkołach. W całym kraju zbierane są podpisy pod projektem. 

– To inicjatywa, mająca na celu ochronę dzieci i wsparcie rodziców w tym, aby były wychowywane w przywiązaniu do polskich wartości, wartości chrześcijańskich – mówiła na bulwarach Ewa Leniart. PiS chce utrudnić organizacjom pozarządowym prowadzenie zajęć w szkołach, bo uważa, że dzieci są poddawane „seksualnej” indoktrynacji. 

Ile jest w tym prawdy, to najlepiej wie każdy rodzic. Podpisy pod projektem ustawy zbierano także w czwartek na rzeszowskich bulwarach. Namawiała do tego Elżbieta Witek i dziękowała pomysłodawcom tej inicjatywy. – Podpisujcie się, żebyśmy mogli w Sejmie jeszcze w tej kadencji ten projekt uchwalić. On chroni nasze dzieci – przekonywała Witek. 

Internet – sztuczny świat 

Wcześniej mówiła, że dla PiS rodzina jest „fundamentem”, na który partia postawiła w 2015 roku, gdy PiS wygrało wybory. – Hasłu „Rodzina jest najważniejsza” jesteśmy wierni – zaznaczała marszałek Sejmu. Stwierdziła, że dzięki programom społecznym wprowadzonym przez PiS, dzieci „mogą rozwijać swoje pasje, talenty, swoje zainteresowania”. 

– Mogą wreszcie podróżować po Polsce, mogą wyjechać na wypoczynek – letni, zimowy, weekendowy. My, rodzicie, kochamy nasze dzieci ponad wszystko. One są dla nas najważniejsze. To jest przyszłość naszego państwa, naszego narodu – mówiła Elżbieta Witek. Apelowała do rodziców, by dbali o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie w internecie.

– Internet to wielkie wielkie dobrodziejstwo, wszyscy z niego korzystamy, od tego nie odejdziemy – zwracała uwagę marszałek. Apelowała do młodych, by z internetu korzystali „z umiarem, rozsądkiem, rozwagą, słuchając rodziców, nauczycieli i wychowawców”. – Dziś zagrożeń wokół jest zdecydowanie więcej niż 10, 20 lat temu – mówiła Witek. 

– Świat w internecie jest światem sztucznym. Świat prawdziwy jest tu, wtedy, kiedy możemy się spotkać twarzą w twarz, gdy możemy sobie popatrzeć w oczy, kiedy możemy się dotknąć, koledze podać rękę. Przez internet tego nie zrobimy. Zawsze przedzielać nas będzie sztuczne szkło. Ono nie pokaże naszych emocji – podkreślała Witek. 

Stwierdziła, że wszyscy chcieliby wrócić do czasów, kiedy „ludzie ze sobą po prostu byli, kiedy rodziny miały dla siebie czas”. I tu marszałek Sejmu wtrąciła o projekcie ustawy „Chrońmy dzieci”, który ma podobno wspierać rodziców. – Państwo, jako organizacja, musi stać na straży bezpieczeństwa tych, którzy są dla nas najważniejsi – mówiła Witek. 

– Za kilka, kilkanaście lat, ci młodzi ludzie, którzy tak beztrosko biegają po tej trawie, będą przejmować funkcje, które my wypełniamy dzisiaj. Od tego, jak je wychowamy, jakie wartości im przekażemy, będą zależały nasze następne pokolenia, i co te następne pokolenia wypracują – mówiła Elżbieta Witek.

„Wspieramy polską rodzinę”

Podkreślała, że „rodzina jest ostoją, azylem, nigdy nas nie zawiedzie, rodzice nas nigdy nie zostawią samych z problemami”. – Nasz rząd bardzo ceni, docenia i wspiera polską rodzinę – przekonywała marszałek. Za przykład podała program 500+, który od stycznia ma być podniesiony do 800 zł, „Dobry start”, „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” oraz budowę żłobków.

– Jest ich coraz więcej. Chcielibyśmy, żeby tak było w całej Polsce. Są jeszcze „białe plamy”, ale mamy nadzieje, że wkrótce już ich nie będzie – stwierdziła Witek. Bo jak zapewniała, rząd PiS tworzy „takie przepisy, które dzisiaj już umożliwiają łączenie pracy zarobkowej z wychowaniem dzieci”. Na koniec dzieciom złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka. 

– Radujcie się, cieszcie i bawcie! – powiedziała marszałek. Po zejściu ze sceny odwiedziła stoiska na bulwarach, skosztowała wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie i ustawiała się do wspólnych zdjęć. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama