Reklama

Marta Półtorak definitywnie zakończyła współpracę z rzeszowskim żużlem. Akcje spółki sprzedała jej prezesowi Andrzejowi Łabudzkiemu.

[Not a valid template]

 

„Właścicielem 56% akcji Speedway Stal Rzeszów S.A. jest dotychczasowy prezes spółki pan Andrzej Łabudzki. Właścicielem pozostałych 44% akcji pozostaje ZKS Stal Rzeszów. Kolejne informacje dotyczące funkcjonowania spółki przedstawimy w najbliższym czasie” – poinformował w środę rzeszowski klub żużlowy.

Szczegóły transakcji nie są znane. Nabycie akcji przez Andrzeja Łabudzkiego oznacza, że Marta Półtorak z rzeszowskim żużlem nie będzie miała już nic wspólnego. W listopadzie ub. r. jej firma Marma Polskie Folie po 11 latach wycofała się ze sponsorowania drużyny, ale Półtorak cały czas miała większościowy pakiet akcji w spółce.

Nadzorowana licencja

Rzeszowscy żużlowcy, mimo utrzymania się po ostatnim sezonie w PGE Ekstralidze Żużlowej, zostali zdegradowani z najwyższej klasy rozgrywek. Powodem był 2-miliony dług, który ma spółka Speedway Stal Rzeszów.

Klub w połowie grudnia otrzymał licencję nadzorowaną na start w Nice PLŻ, czyli pierwszej lidze. Start nie jest jeszcze przesądzony. Działacze do 29 lutego muszą się porozumieć z zawodnikami na temat spłaty długów. Porozumienia nie ma z Gregiem Hancockiem i Krystianem Rempałą. Bez ugody z zawodnikami, może nie być żużla w Rzeszowie nawet na poziomie pierwszoligowym.

Rzeszowski klub stracił kilka miesięcy temu innego dużego sponsora – spółkę PGE. Działacze szukali nowych dużych sponsorów, ale bezskutecznie. 7 listopada Andrzej Łabudzki nie wykluczył, że do sądu zostanie złożony wniosek o upadłość spółki.

„Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że w ogóle zabraknie w przyszłym roku ligowego żużla w Rzeszowie” – napisał wtedy w oświadczeniu Andrzej Łabudzki.

I i II liga połączone

We wtorek w Poznaniu na spotkaniu prezesów klubów I i II ligi żużlowej zapadła decyzja, że obie ligi zostaną połączone. 11 zespołów będzie podzielonych na dwie grupy. Stal Rzeszów będzie występowała w pierwszej. Oprócz rzeszowskich żużlowców, w tej grupie będą także: Polonia Bydgoszcz, Polonia Piła, Orzeł Łódź, Hawi Racing Opole i Kolejarz Rawicz.

W drugiej grupie występować będą: KSM Krosno, Speedway Wanda Kraków, Lokomotiv Daugavpils, Wybrzeże Gdańsk, Włókniarz Częstochowa

W pierwszym etap rozgrywek drużyny jadą system „każdy z każdym” – mecz i rewanż. Do kolejnego etapu przejdą po cztery zespoły z obu grup. Mecze zostaną rozegrane tylko między zespołami, które wcześniej nie zmierzyły się w grupie. W finale wystąpią najlepsze zespoły z obu grup.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: