Zdjęcie: Pixabay
Miasto Rzeszów nie odbierze już od ciebie starych telewizorów. Jeśli chcesz się pozbyć takiego sprzętu z domu, musisz poradzić sobie sam. 

Masz w domu stary telewizor, którego chcesz się pozbyć? Od 1 stycznia 2020 roku musisz sam go wywieźć do punktów odbioru przy al. Sikorskiego lub ul. Ciepłowniczej. Miasto już tego za ciebie nie zrobi, o czym przekonał się Krzysztof, Czytelnik Rzeszów News. 
 
„Nie można zamówić odbioru sprzętu z domu, tylko trzeba go wywieźć na ul. Ciepłowniczą. Nie każdy ma na to czas, a przede wszystkim, nie każdy ma czym wywieźć taki sprzęt. Miasto problemem się nie przejmuje, mimo, że człowiek płaci tu podatki, musi wydawać jeszcze dodatkowe pieniądze, aby zorganizować sobie transport takich elektrośmieci” – pisze Krzysztof. 
 
Miasto potwierdza, że od nowego roku nie można już zamówić usługi odbioru elektrośmieci z domu. Dlaczego? Bo prywatna firma, która się tym do tej pory zajmowała, wypowiedziała urzędowi umowę. Nowej ratuszowi nie udało się znaleźć, bo okazało się, że nie ma na rynku chętnych firm, które takie usługi by świadczyły.
 
Co więc teraz należy robić z elektrośmieciami? – Można je we wtorki, czwartki i soboty odwieźć do punktów przy ul. Cieplińskiego i al. Sikorskiego, które prowadzi MPGK. W ciągu roku dwa razy bezpłatnie wciąż można zamówić usługę odbioru elektrośmieci, ale o wielkich gabarytach. Chodzi tu np. o lodówki, zmywarki, pralki – wyjaśnia Maciej Chłodniki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 
 
Mniejsze gabaryty, jak np. telewizor trzeba oddać już samemu albo skorzystać jeszcze z innej możliwości. – Istnieje taki przepis, który mówi o tym, że sklepy, w których kupiliśmy sprzęt, mają obowiązek przyjąć go z powrotem, gdy staje się on już elektrośmieciem – tłumaczy rzecznik Chłodnicki. 
 
Elektrośmieci będzie też można w wybrane dni roku oddawać w specjalnie przygotowanych punktach np. przy marketach. O harmonogramie takich zbiórek miasto ma informować na bieżąco. 
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
Reklama