Reklama

Do 30 sierpnia Estrada Rzeszowska czeka na wspomnienia o tej instytucji kultury. Można wysyłać filmy, zdjęcia, plakaty. Materiały zostaną wykorzystane do powstającego filmu.

Estrada Rzeszowska powstała w 1958 roku. Niegdyś swoim zasięgiem obejmowała całe województwo. Niektórzy twierdzą, że czas świetności Estrady minął. Inni uważają, że dopasowała się do zmieniających się potrzeb odbiorców i odmiennych niż kiedyś trendów.

– Budowanie jej nowej tożsamości nie jest jednak możliwe bez pamiętania o przeszłości, doskonałym zespole artystycznym, ludziach, którzy poświęcali swoją energię i pomysły na tworzenie programów rozrywkowych, czy wreszcie o samych gwiazdach, które dzięki Estradzie zagrały na rzeszowszczyźnie – mówi Ewelina Jurasz z Estrady Rzeszowskiej.

Młodzi ludzie skupieni wokół Estrady w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury postanowili powrócić do wspomnień. Spotykają się z pracownikami instytucji oraz członkami zespołu artystycznego, zbierają zdjęcia, wycinki z gazet, plakaty i przede wszystkim – wspomnienia w każdej postaci.

Estrada Rzeszowska zwraca się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które zechciałyby udzielić głosu do nagrania, wypowiedzieć się do materiału filmowego, podzielić się zdjęciami, plakatami, drobnymi przedmiotami dotyczącymi Estrady, albo mają inny pomysł na wsparcie całej inicjatywy.

– Chcemy zebrać, jak najwięcej historii, materiałów od mieszkańców Rzeszowa i województwa, które posłużą do możliwe najbardziej kompleksowego ukazania historii Estrady Rzeszowskiej – tłumaczy Ewelina Jurasz.

Materiały są przyjmowane do 30 sierpnia. Zostaną wykorzystane jako element wystawy lub filmu dokumentującego działalności Estrady. Rzeszowski Inkubator Kultury przymierza się do udostępnienia studia nagrań. Materiał będzie jedną z prezentowanych inicjatyw w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Rzeszowie odbędą się 20 września br.

Z Estradą Rzeszowską można się kontaktować osobiście. Adres: ul. Jagiellońska 24. Można też dzwonić na numery telefonów: 17 853 80 04, kom. 530 023 060, lub wysłać e-maila na adres: ejurasz@estrada.rzeszow.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.