Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Spółka P4, operator sieci komórkowej Play, złożyła wniosek o zawieszenie postępowania dotyczącego zamontowania nadajnika na bloku nr 20 przy ulicy Starzyńskiego w Rzeszowie. 

Poinformował o tym Paweł Antończyk ze spółki P4. Antończyk przekazał, że przedstawiciele operatora sieci Play spotkali się z prezydentem Rzeszowa, by porozmawiać z nim na temat oprotestowanego przez mieszkańców osiedla Baranówka IV planu zamontowania nadajnika na bloku nr 20 przy ulicy Starzyńskiego. 

Miasto wskaże inne miejsce?

Jak wynika z informacji P4, operator przedstawił dane i informacje dotyczące potrzeby „wzmocnienia zasięgu i pojemności sieci telekomunikacyjnej m.in. na Baranówce”. – Prezydent oraz przedstawiciele spółki wspólnie analizowali także możliwości rozwoju sieci w nowych lokalizacjach, m.in. na terenach należących do miasta – przekazał Paweł Antończyk.

To właśnie prezydent Rzeszowa złożył wniosek do operatora sieci Play, by zawiesił postępowanie zmierzające do zamontowania masztu sieci komórkowej. Postępowanie ma być zawieszone „do czasu znalezienia satysfakcjonującego rozwiązania”. Prezydent zadeklarował pomoc w znalezieniu nowego miejsca dla nadajnika.   

Przypomnijmy, mieszkańcy bloku nr 20 przy ulicy Starzyńskiego od wielu miesięcy próbują powstrzymać plan postawienia masztu. Nic nie dał sprzeciw Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółka P4 zwróciła się do prezydenta miasta o wydanie zgody „na realizację inwestycji celu publicznego”. Prezydent nie może nie wydać takiej zgody.

– Zarówno operatorowi, jak i włodarzom miasta zależy, aby mieszkańcy Rzeszowa, w tym osiedla Baranówka mieli niezakłócony dostęp do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych na najwyższym poziomie – przekazał Paweł Antończyk z P4. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szukają innych rozwiązań

Na prośbę prezydenta Rzeszowa, operator sieci Play postanowił złożyć wniosek o zawieszenie postępowania związanego z planem zamontowania nadajnika na dachu bloku przy ulicy Starzyńskiego. Wspólnie z władzami Rzeszowa ma szukać  „innych rozwiązań”.

– Jeśli takowe się znajdą, operator wycofa wniosek i niezbędnego wzmocnienia jakości sieci na osiedlu Baranówka dokona w sposób alternatywny – poinformowała spółka P4.

Jak informowaliśmy, na lutowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni zaapelowali do prezydenta, by zorganizował spotkanie z przedstawicielami operatorów sieci komórkowych. Radni uważają, że nadajniki nie powinny być stawianie na dachach bloków. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama