Zdjęcie: materiały prasowe

W dziesięciu polskich miastach, w tym w Rzeszowie, wystąpi raper Młody Matczak, autor „100 dni do matury”, podczas zbliżającego się „Mata Tour”. Miejsce koncertu w naszym mieście na razie jest owiane tajemnicą.

Nie ma chyba w kraju osoby, która nie znałaby Matczaka. Od czasu debiutanckiego, 61-milionowego singla „Patointeligencja” z 2019 roku, Michał Matczak jest na ustach całej Polski. Kiedy rok później Mata rzucił popkulturze kontynuację dzieła, polemiczną „Patoreakcję”, fani byli zgodni: to nie gwiazda jednego hitu, a prawdziwe objawienie.

Album „Młody Matczak” błyskawicznie pokrył się diamentem, a romantyczne puszczenie oka przez artystę w kawałku „Kiss cam”, zdobyło aż 73 mln odsłon w sieci. Jak przystało na „Podryw roku”, Matczak zatrząsł sercami fanów (i fanek) tak mocno, że w 2021 roku na Fryderykach odebrał dwie statuetki oraz 2 Bestsellery Empiku na gali w TVN.

W ciągu 12 miesięcy cudowne dziecko show-bizu pokazało się fanom zaledwie na jednym koncercie. Widowisko na Bemowie z udziałem Żabsona i Quebo zgromadziło ok. 40 tys. osób, a pierwszoligowi raperzy wywołali tam trzęsienie ziemi. I to dosłownie, bo pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymali zgłoszenie o drganiach pobliskich budynków.

Wyczekiwany „Mata Tour” to 10 koncertów w 10 różnych miastach. Inauguracyjny koncert odbędzie się 14 lipca w rodzinnym mieście Michała, Wrocławiu, a ostatni, poznański koncert przypadnie na początek października. W Rzeszowie Mata wystąpi 10 września. Gdzie dokładnie? To na razie tajemnica. Ceny biletów zaczynają się od 99 zł. 

Znakiem rozpoznawczym trasy ma być wyjątkowa oprawa audiowizualna i nietypowe miejsca. – Wprowadzamy szereg niestandardowych rozwiązań, które na pewno zaskoczą fanów – zapowiada tajemniczo Magdalena Dubrawska z Sold Out Agencja, która jest organizatorem „Mata Tour”. – To będzie wielkie show – dodaje jeszcze. 

Bilety można już kupować na Going.pl (rzeszowski koncert – LINK) lub w salonach sieci Empik w całej Polsce.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama