Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Reklama

85 proc. uczniów w Rzeszowie zdało maturę. To więcej niż w Polsce i na Podkarpaciu. Maturzystom w mieście najlepiej poszedł język angielski. 

We wtorek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznych matur. Na Podkarpaciu do egzaminu dojrzałości przystąpiło 16,4 tys. maturzystów, z czego 3054 w Rzeszowie. 

W Polsce maturę zdało 74 proc., w regionie ponad 75 proc. uczniów, najlepiej w Rzeszowie – 85,27 proc. uczniów. To jednak i tak gorszy wynik, niż w ub. r. Wówczas Rzeszów mógł się pochwalić zdawalnością na poziomie 92 proc.  

W tym roku na Podkarpaciu jeden przedmiot „oblało” 2 619 uczniów. 8 września będą oni mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego. Więc niż dwa przedmioty „oblało” 1 447 absolwentów szkół średnich. Ich ponowna matura czeka nie wcześniej niż za rok. 

Najlepiej z maturą w Rzeszowie poradzili sobie absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. z ZSM nr 1. Tam egzamin zdali wszyscy – 19 osób.  Podobny wynik odnotowało także Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy WSIiZ.

Świetne wyniki po raz kolejny zrobiło także II LO. Na 328 zdających „oblała” tylko jedna, podobnie jak w VIII LO, gdzie na 18 osób, nie zdała tylko jedna. Dwie osoby matury nie zdały z kolei w IX LO (na 62 osoby), po cztery w I LO (na 215) i VII LO (na 21). 

Pełne wyniki matur można znaleźć TUTAJ.

Warto też dodać, że tegoroczni maturzyści z Rzeszowa najlepiej poradzili sobie z egzaminem z języka angielskiego. W liceach średnio zdano go na poziomie 80 proc., a technikach na 65 proc.

Co ciekawe, tegorocznym absolwentom szkół średnich poszła lepiej matematyka niż język polski. W liceach „królowę nauk” zdano na poziomie 65 proc., technikach – 50 proc. Język polski zdano odpowiednio na poziomie 61 proc. i 48 proc. 

(jg)

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: