Zdjęcie: Kancelaria Premiera
Reklama

W czterech rzeszowskich ogólniakach wszyscy maturzyści zdali egzamin dojrzałości. Wśród techników jedno jest ze 100-procentową zdawalnością. 

W piątek, 7 lipca, Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur 2023. Egzaminy trwały od 4 maja do 23 maja. Tradycyjnie od egzaminu pisemnego z języka polskiego, w kolejni dniu maturzyści pisali egzaminy z matematyki, 8 maja z języka angielskiego czy języka obcego nowożytnego. Egzaminy ustne trwały od 10 maja do do 23 maja.

Na Podkarpaciu egzamin dojrzałości przeprowadzono w 265 szkołach średnich. Wzięło w nim udział około 19 tys. tegorocznych maturzystów. W piątek CKE podała, że w całym kraju maturę zaliczyło 84,4 proc. zdających. Na Podkarpaciu wyniki są lepsze, egzamin pomyślnie przeszło 85 proc. maturzystów, prawo do poprawki ma 12 proc. zdających. 

W samym Rzeszowie maturę zdało 96 proc. zdających. Lepsze wyniki zanotowano tylko w powiatach: strzyżowskim (97 proc.), sanockim i kolbuszowskim (po 98 proc.). Z kolei w szkołach powiatu rzeszowskiego odnotowano 80-procentowaną zdawalność. Najgorzej wypadły szkoły powiatów: krośnieńskiego i przemyskiego (po 72 proc.). 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

A jak wypadły licea i technika w Rzeszowie? Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama