Max-More Spine w Szpitalu Miejskim. Pomocny przy operacjach kręgosłupa

Reklama

Urządzenie kosztowało prawie 300 tys. zł. Znacząco poprawia komfort życia i przynosi ulgę pacjentom po operacjach kręgosłupa.

 

Zdjęcia: Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie

Jako społeczeństwo starzejemy się, prowadzimy siedzący tryb życia, co prowadzi do problemów kręgosłupa. Ma je co najmniej 20 proc. populacji. W efekcie coraz częściej nie ma nas w pracy, państwo wydaje coraz więcej pieniędzy na leczenie pacjentów.  

Podstawą leczenia jest fizjoterapia wspomagana farmakoterapią. Dodatkowo istotna jest m.in. codzienna aktywność fizyczna. Szereg publikacji naukowych potwierdza skuteczny wpływ gimnastyki, jogi, pilatesu lub pływania na zmniejszenie bólu pleców.

Ale jest też i taki moment, w którym ruch niewiele już zdziała i konieczna jest operacja. Każdy chce, by była ona jak najmniej inwazyjna. Właśnie dlatego Szpital Miejski w Rzeszowie kupił Max-More Spine, urządzenie przy operacjach kręgosłupa.

W Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu leczone są m.in. patologie krążka międzykręgowego (dyskopatie), uciski i stenozy kręgosłupa oraz bóle stawów międzykręgowych i krzyżowo-biodrowych, złamania i nowotwory kręgosłupa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla jak najlepszych wyników terapeutycznych lekarze korzystają z zaawansowanych metod miniinwazyjnych. Np. endoskopię kręgosłupa wykonuje się przy pomocy Max-More Spine. Zakup urządzenia był możliwy dzięki 288 tys. zł z budżetu Rzeszowa.

W szpitalu wykonywane są m.in. także iniekcje okołokręgosłupowe – blokady nadoponowe, stawów międzykręgowych oraz stawu krzyżowo-biodrowego (SIJ), termolezje/denerwacje radiofrekwencyjne okołokręgosłupowe Elliquence, fuzje międzysegmentalne.

Stosowane są także klasyczne metody stabilizacji i odbarczeń, w tym metody przezskórne – stabilizacje transpedikqqularne, laminektomie oraz laminoplastyki.

– Te metody leczenia przy prawidłowej kwalifikacji oraz prawidłowej procedurze medycznej potrafią znacząco poprawić komfort życia i przynieść ulgę cierpiącym pacjentom – podkreślają lekarze z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Miejskiego.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama