Dobiegły końca rozgrywki piłkarskie dla firm i instytucji miasta Rzeszowa w sezonie jesień/zima 2016/17 – Cutline Ligi Firm Rzeszów.

Z całą pewnością – piąty już – zakończony sezon, organizatorzy, zespoły biorące udział w rozgrywkach, a także kibice dopingujący swoje drużyny mogą uznać za jeden z najbardziej emocjonujących i nieprzewidywalnych na tle wszystkich pozostałych edycji.

MB Aerospace po raz trzeci na najwyższym stopniu podium.

Drużyna pod kierownictwem Marka Pizło, po raz trzeci wygrywa zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej! Obrońcy tytułu, aż do ostatniego meczu nie byli pewni swojego zwycięstwa. Ostatecznie jednak pokonując drużynę BorgWarner’a 4:2 dopisali do swojego konta 3 punkty i wskoczyli na pozycję lidera, tym samym spychając beniaminka Ekstraklasy -Zakład Metalurgiczny – na drugie miejsce.

„Pech” Zakładu Metalurgicznego w ostatniej kolejce.

Zakład Metalurgiczny, aż do ostatniej kolejki utrzymywał pierwsze miejsce na podium w rozgrywkach Ekstraklasowych. Przegrana w meczu X kolejki z UTC Aerospace 3:5 postawiła pod dużym znakiem zapytania kto wygra w tym sezonie. Zawodnicy MB Aerospace oprócz meczu X kolejki, mieli przed sobą do rozegrania jeszcze dwa zaległe pojedynki, które bezwzględnie musieli wygrać by wyprzedzić Zakład Metalurgiczny. Jak się okazało mobilizacja w zespole i chęć kolejnej wygranej dały pozytywne efekty – 23 punkty w tabeli i pierwsze miejsce! Zakład Metalurgiczny pomimo znakomitej formy, którą prezentowali zawodnicy w trakcie całego sezonu, przegrał z obrońcą tytułu o jeden punkt, w sumie gromadząc ich na swoim koncie 22. Swoistego rodzaju pocieszeniem dla zawodników z branży metalurgicznej może być zwycięstwo w I Turnieju Ligi Firm Rzeszów, zorganizowanym po zakończeniu sezonu – 18.02.2017r. na hali sportowej przy ul. Błogosławionej Karoliny. Gdzie drużyna Jakuba Sowy pokonała w meczu finałowym G2A.COM wynikiem 4:2, tym samym zapewniła sobie pierwsze tego rodzaju trofeum w rozgrywkach Ligi Firm Rzeszów.

Trzecie miejsce dla UTC Aerospace!

Najwięcej „zamieszania” w kontekście walki o najwyższe lokaty, sprawił zespół Michała Karkuta – UTC Aerospace. To dzięki ich znakomitej postawie w pojedynku z Zakładem Metalurgicznym, drużyna Marka Pizło po raz trzeci może cieszyć się z pierwszego miejsca podium. UTC Aerospace utrzymując stosunkowo równą formę w trakcie całego sezonu, zapewniło sobie miejsce na najniższym stopniu podium, gromadząc przy tym 13 punktów. Wartym dodania jest fakt, że w szeregach drużyny jest zawodnik, który popisowym golem w drugiej części sezonu zapewnił sobie tytuł strzelcy najładniejszego gola w rozgrywkach Ekstraklasy, a jest nim Grzegorz Sołtys.

Czwarte miejsce dla SoftSystemu. BorgWarner i Pratt&Whitney w strefie spadkowej.

Miejsce tuż za podium przypadło drużynie z branży informatycznej – SoftSystem. Zespół Piotra Tomońskiego wygrywając trzy spotkania (w tym jedno, z niezwykle mocną drużyną Zakładu Metalurgicznego) oraz remisując dwa – zapisał na swoim koncie 11 punktów i tym samym zajął czwarte miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Wyróżnienie indywidualne, w postaci trofeum i nagród rzeczowych (w tym zegarek ufundowany przez sklep Demus.pl wraz z firmą Citizen) za najmniejszą liczbę straconych bramek otrzymał Marcin Łukasiewicz – podstawowy bramkarz ekipy SoftSystemu.

Pratt&Whitney – drużyna dowodzona przez Arkadiusza Janeczka, która przypomnijmy w poprzedniej edycji walczyła o najwyższe lokaty, w tym sezonie tylko na piątej pozycji. Nierówna forma zawodników Pratt’a przyczyniła się do zdobycia tylko 10 punktów i w efekcie spadku do I Ligi. Obiecujące dwa spotkania IX i X kolejki dają nadzieję, na to że w przyszłym sezonie zespół powróci do swojej najwyższej formy, którą prezentował w edycji letniej.

Tuż za zespołem Pratt&Whitney – na szóstej pozycji – plasuje się ekipa BorgWarner’a. Drużyna Tomasza Bednarczyka, która w sezonie jesień/zima 2015/16 wywalczyła sobie awans do rozgrywek Ekstraklasowych po obecnej edycji, musi wrócić do niższej klasy rozgrywkowej. Tylko dwa wygrane mecze i jeden remis, nie wystarczył na to by utrzymać się w Ekstraklasie. Niewątpliwym pocieszeniem dla zespołu jest fakt, iż to ich napastnik – Kazimierz Leja zapisując na swoim koncie 19 goli zdobył tytuł Króla Strzelców Ekstraklasy – czyli najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną. Fundatorem nagrody rzeczowej w postaci zegarka marki CITIZEN o wartości 900zł jest sklep z zegarkami Demus.pl oraz firma CITIZEN.

Jak poradzą sobie drużyny Pratt&Whitney oraz BorgWarner’a w I Lidze nadchodzącym sezonie, o tym przekonamy się już po starcie sezonu wiosna / lato 2017 – który planowany jest początkiem kwietnia 2017. 

Zacięta rywalizacja w I Lidze.

Równie duże emocje towarzyszyły zawodnikom w I Lidze. Aż do ostatniej minuty arcyważnego spotkania G2A.COM vs JAR Kielnarowa, nie wiedzieliśmy kto z pośród trzech zespołów – G2A.COM, JAR Kielnarowa czy Teknia Rzeszów – stanie na najwyższym stopniu podium, kto awansuje z drugiego miejsca, a komu pozostanie cieszyć się z trzeciego miejsca, jednak już nie premiowanego awansem do Ekstraklasy.

G2A.COM i Teknia Rzeszów w przyszłym sezonie w Ekstraklasie.

Zespoły Łukasza Synosia – JAR Kielnarowa, Marcina Kryszpina – G2A.COM i Macieja Surowiec – Teknia, przed ostatnim decydującym meczem zgromadziły na swoim koncie po 19 punktów, każdy z tych zespołów miał również po 42 strzelone bramki, jednak lepszy bezpośredni bilans bramkowy w spotkaniach JAR Kielnarowa vs Teknia, dawał zespołowi z Rzeszowa lepszą sytuację w przypadku porażki JAR’u w meczu z G2A.COM. Tak też było. Po niezwykle zaciętym pojedynku drużyna platformy gamingowej, pokonała zespół z Kielnarowej 3:2. Tym samym z awansu cieszą się G2A.COM i Teknia Rzeszów. Dodajmy, że dzięki znakomitej postawie bramkarza G2A.COM – Marcina Kryszpina w ostatnim spotkaniu, to właśnie do niego trafia statuetka i nagrody dla najlepszego bramkarza I Ligi. Trzecie miejsce przypadka w końcu zespołowi JAR Kielnarowa, dla którego przypomnijmy, jest to dopiero pierwszy sezon w rozgrywkach Cutline Ligi Firm Rzeszów, ale ich coraz lepsza postawa, którą prezentują z meczu na mecz pozwala sądzić, że będą liczącym się graczem  w nadchodzącym sezonie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jan Miłek – Królem Strzelców I Ligi.

Zawodnikiem który popisał się największa liczbą trafień jest Jan Miłek z zespołu McBraidy, która po 10 rozegranych meczach, zgromadziła na swoim koncie 15pkt i w sezonie sezonie jesień/zima 2016/17 plasuje się na czwartej pozycji. Drużynie pod kierownictwem Mariusza Małachowskiego nie szło najlepiej w pierwszej rundzie rozgrywek, jednak forma przyszła wraz z rozpoczęciem rundy rewanżowej. Zgranie zespołowe, którego tak brakowało w pierwszych meczach, w kolejkach II rundy przyniosło znakomite efekty w postaci pasma aż 4 nieprzerwanych zwycięstw. Na indywidualne wyróżnienie zasługuje również Krystian Tendera – zdobywa tytułu za najładniejszą bramkę I Ligi.

Myszka S.C z 12 punktami na swoim koncie.

Piąta pozycja w I Lidze, przypadła drużynie Grzegorza Kreta. Zespół, który w I rundzie wygrał aż 3 z 5 spotkań i po trzeciej kolejce obejmował drugą pozycję w ogólnym rankingu, tuż za JAR Kielnarowa,  w fazie rewanżowej nieco podupadł na siłach – zdobywając tylko 3pkt w jednym spotkaniu, z ekipą Deloitte. Łącznie 12 zgromadzonych punktów dało ekipie Myszki S.C. przedostatnie miejsce I Ligi. Forma zespołu nadal pozostaje dla nas swoistą zagadką i nie do końca wiemy czego możemy spodziewać się po zawodnikach w kolejnej edycji rozgrywek – czy będzie to postawa z pierwszej czy z drugiej części sezonu jesień/zima 2016/17.

Deloitte. zamyka stawkę.

Debiutanci w rozgrywkach ligowych dla firm w Rzeszowie – zespół Deloitte, nie zapisze tego sezonu do najbardziej udanych. Najlepszy wynik, który udało się osiągnąć potentatowi Rzeszowskiego rynku pracy to remis z drużyną G2A.COM (która, przypomnijmy zajęła I miejsce w I Lidze). Pozostałe spotkania, pomimo iż niekiedy rozpoczynały się obiecująco, kończyły się porażką. Pozostaje nam życzyć lepszych wyników w nadchodzącym – VI sezonie rozgrywek – wiosna / lato 2017.

TRWAJĄ ZAPISY NA SEZON WIOSNA / LATO 2017!

Jeśli chciałbyś wystartować w rozgrywkach Ligi Firm Rzeszów – wystarczy, że zbierzesz ekipę, zapoznasz się z ofertą: oraz wyślesz formularz zgłoszeniowy. Zapisy na sezon wiosna / lato 2017 trwają do 17 marca 2017r.

Szczegółowe informacje uzyskasz także:

– pod numerem telefonu: 786-140-833

– adresem e-mail: biuro@ligafirm.rzeszow.pl

 

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego profilu na Facebook: https://www.facebook.com/ligafirmrzeszow/

Oraz strony internetowej:

www.ligafirm.rzeszow.pl

Początek rozgrywek już w kwietniu 2017.

Serdecznie zapraszamy!

 

Reklama