Wyróżnienie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia otrzymała w Lublinie Medal Lubelskiego Orła Biznesu.

Gala finałowa 11 edycji konkursu odbyła się 5 czerwca w Lublinie. Medal Orła Biznesu w imieniu Uniwersytety Rzeszowskiego odebrał prof. Czesław Puchalski, prorektor ds. rozwoju. Konkurs miał na celu prezentację i wszechstronną promocję najlepszych, najbardziej dynamicznych firm, instytucji oraz osobowości działających w regionie.

Celem konkursu jest także stymulowanie pozytywnego współzawodnictwa w doskonaleniu produkcji, wprowadzaniu innowacji, podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz w działalności na rzecz regionu.

– UR jest młodą i prężnie rozwijającą się jednostką naukowo-dydaktyczną, która skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne m.in. z funduszy unijnych na budowę i modernizację infrastruktury badawczej – mówił podczas gali finałowej prof. Czesław Puchalski.

– Przyznanie nagrody dla naszej uczelni jest tym bardziej szczególne, że ważną ideą konkursu jest wyróżnienie podmiotów, które wpływają korzystnie na sytuację na rynku pracy oraz kształtują dobrobyt naszego społeczeństwa, wyznaczając pozycję gospodarczą w gronie regionów zjednoczonej Europy – dodał prorektor.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama