Zdjęcie: Pixabay

Jak pisać dobre teksty na potrzeby internetu? Jak tworzyć angażujące filmy video, które staną się hitem YouTube? – tego i wielu innych rzeczy dowiecie się podczas bezpłatnych warsztatów cyfrowych i komunikacji wizerunkowej, które organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Warsztaty „Media Master” przeznaczone są dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsza edycja szkolenia rusza pod koniec czerwca. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. o współczesnych mediach, ich specyfice oraz funkcjonowaniu. Ponadto poznają praktyczne aspekty komunikowania się w oparciu o współczesne środki przekazu.

– Uczestnicy naszych spotkań znajdą odpowiedź m.in. na pytania, jak pisać dobre teksty na potrzeby internetu, jak tworzyć angażujące filmy video, które staną się hitem YouTube, czym jest storytelling i jak pomaga w kreowaniu wizerunku i dlaczego nie warto bać się mikrofonu – wyjaśnia Agata Warywoda, koordynatorka warsztatów „Media Master”.

Zajęcia będą prowadzić eksperci i naukowcy związani ze współczesnymi mediami, a także zawodowo zajmujący się dziennikarstwem. Rzeszowska WSIiZ, jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu oraz jedna z nielicznych uczelni w Polsce, prowadzi studia doktoranckie z tego obszaru. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zajęcia praktyczne ze specjalistami z zakresu nowych mediów dadzą młodzieży szansę sprawdzenia swojego potencjału i zdobycia lub poszerzenia już posiadanej wiedzy – podkreśla dr Iwona Leonowicz-Bukała, jedna z trenerek warsztatów „Media Master”.

W tym roku organizatorzy przewidują dwa terminy zajęć – 27-30 czerwca oraz 17-20 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są kolejno do 21 czerwca oraz 12 lipca. Szczegółowe informacje odnośnie zapisów wraz z programem szkolenia znajdują się na formularz.wsiz.pl/wg/

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama