TVN opublikował na stronie „Mam Talent” występ rzeszowskiego zespołu Melody Makers, który w 7. edycji programu dotarł do trzeciego etapu. Zespół porwał do tańca jurorów i publiczność.

Choć zwycięzca ostatniej edycji „Mam Talent” jest od wielu tygodni znany (15-letni Adrian Makar), to twórcy programu postanowili pokazać teraz w internecie nieemitowane w telewizji występy niektórych uczestników.

Tak się właśnie stało z Melody Makers, 8-osobowego zespołu, który od dwóch lat tworzą w większości studenci wydziału muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Melody Makers przed publicznością i jury zaprezentował się w czerwcu w Gdańsku. Członkowie grupy mówią o sobie, że są „zespołem dnia wczorajszego”.

– Chcieliśmy się zaprezentować szerszej publiczności i odświeżyć zapomniany już gatunek dixieland. Był to nasz debiut na scenie „Mam Talent”, dlatego tak nam zapadł w pamięć – mówi Wojciech Marek, na co dzień klarnecista zespołu.

Jakoś tak niosło

Występ do Melody Makers porwał do tańca publiczność i jury, a głównie Agustina Egurrolę, który nie był w stanie usiedzieć w fotelu. – Jezus Maria – komentowała na gorąco Agnieszka Chylińska. Chwytała się za głowę. – Jakaś dziwna ta wasza muzyka. Jakoś tak nas niosło.

– Całkiem poważnie, fajne to było. Na miłość boską, myślę, że o to chodzi w muzyce, żeby ludzie się bawili. Było bardzo dobrze zagrane. Dla mnie to jest ukłon w stronę takiej muzy. W życiu bym nie pomyślała, że gościu z dredami tak świetnie będzie grał. Ogromny szacunek za to, że młodzi ludzie wzięli się za taki rodzaj muzyki. Bardzo mi się podobało – powiedziała Chylińska.

Stwierdziła, że Melody Makers do pełni szczęścia brakuje tylko rockowej wokalistki. Agustin Egurrola dodał, że po to się gra taką muzykę, żeby ludzie się bawili i cieszyli tym, że żyją. – Dobrze gracie, ludzie się dobrze bawią, czego chcieć więcej – skomentował Egurrola.

Małgorzata Foremniak zachęcała Melody Makers do większego luzu na scenie. Zespół wystąpił w białych koszulach i krawatach.

– Panowie, rozpięłabym koszulki, podwinęłabym rękawki, cygarko. Trochę wyluzować, bo jesteście, jak na akademii z okazji rewolucji październikowej. Ale naprawdę stworzyliście klimat, a widownia, jak sami widzieliście, reagowała bardzo spontanicznie – powiedziała Foremniak.

Przeżyć to jeszcze raz

Wszyscy członkowie jury głosowali na „tak”. Melody Makers udział w „Mam Talent” zakończył na trzecim etapie.

– Wspólne granie i koncertowanie dało nam komfort przy występie, ale nie ukrywamy, że stres był. Zależało nam na dobrym występie – wspomina udział w programie Wojciech Marek. – Każdy z nas chętnie przeżyłby to jeszcze raz – dodaje.

Zespół tworzą: Maciej Mikłasz (trąbka), Krystian Marut (trąbka) Wojciech Marek (klarnet), Łukasz Szal (saksofon tenorowy), Marcin Bembenik (sakshorn), Krzysztof Rakoczy (puzon), Grzegorz Gwizdak (gitara basowa) i Michał Gumienny (perkusja).

Występ Melody Makers w „Mam Talent” możecie zobaczyć TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama