Zdjęcie: Stowarzyszenie Mensa Polska

Stowarzyszenie Mensa Polska zaprasza mieszkańców Podkarpacia do zbadania swojego ilorazu inteligencji. Sesja testowa odbędzie się w sobotę (15 czerwca) w Hotelu Metropolitan w Rzeszowie.

To kolejna już sesja testowa organizowana w Rzeszowie, a każda kolejna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Test jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a zdobycie odpowiedniego wyniku (130 i więcej punktów w skali Wechslera) kwalifikuje daną osobę do wstąpienia do Mensy.

Testy IQ prowadzone są zawsze przez wykwalifikowanych psychologów przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Badania biorą pod uwagę inteligencję abstrakcyjną i są niezależne kulturowo. Test nie składa się z zadań językowych czy matematycznych, lecz obrazkowych, dzięki czemu wynik nie zależy od wykształcenia.

Koszt udziału w sobotnim teście w Rzeszowie to 50 zł. W sesji mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, zapisy poprzez stronę www.mensa.org.pl/testy. Na miejscu potrzebny będzie dokument ze zdjęciem, oraz – w przypadku osób niepełnoletnich – pisemna zgoda rodzica lub opiekuna na wzięcie udziału w badaniu.

Wszyscy chętni powinni się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Wyniki testów będą poufne i nie zostaną nigdzie opublikowane. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający jego wynik, a najlepsi zostaną zaproszeni do członkostwa w Stowarzyszeniu.

Mensa to najstarsza i najbardziej znana organizacja zrzeszająca osoby o najwyższym ilorazie inteligencji. Do stowarzyszenia należy ponad 134 tys. osób w ponad 100 krajach. W Polsce Mensa liczy ok. 1500 członków, a w tym roku świętuje swoje 30-lecie. Mensa ma regionalne grupy, także w Rzeszowie. Jej członkowie spotykają się kilka razy w miesiącu.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wstąpienie do Mensy jest szansą na poznanie wielu ciekawych osób o przeróżnych zainteresowaniach i poglądach na świat, z którymi łączy nas potencjał intelektualny, dzięki czemu łatwo znaleźć z nimi wspólny język. Mensa zrzesza osoby w różnym wieku, z różnych branż i środowisk – mówi Mateusz Cząstka, koordynator rzeszowskiej grupy Mensa.

Dla Czytelników Rzeszów News mieliśmy dwa bezpłatne zaproszenia do testu. Aby je zdobyć należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: od którego roku w Polsce funkcjonuje Mensa? Na odpowiedzi czekaliśmy do środy (12 czerwca) do godz. 18:00.   

Prawidłowa odpowiedź na pytanie to: 1989 rok. Zaproszenia od udziału w teście otrzymują: Dominika Kamyk i Sebastian Wajda. Gratulujemy! 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama