Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Po weekendowej fali upałów, w poniedziałek (17 lipca) na Podkarpaciu znów mają być burze z gradem – ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. 

Ostrzeżenie trzeciego stopnia o burzach z gradem w naszym regionie zacznie obowiązywać od godz. 14:00. Meteorolodzy przewidują, że burze będą do godz. 20:00. 

– Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 45 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – podało WCZK w Rzeszowie. 

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: rzeszowskiego, bieszczadzkiego, brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, sanockiego, stalowowolskiego i strzyżowskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostrzeżenie wprowadzono także dla miast: Rzeszowa, Przemyśla i Krosna. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 75 procent.

Od godz. 8:00 do 18:00 ostrzeżenie zaczęło obowiązywać już w powiatach: mieleckim, tarnobrzeskim i Tarnobrzegu. Tam może spaść od 20 mm do 35 mm opadów deszczu, prędkość wiatru może dochodzić do 85 km/h. Miejscami także może spaść grad.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama