Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje oblodzenie na podkarpackich drogach i chodnikach oraz intensywne opady śniegu. 

Ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu obowiązuje od soboty, 6 stycznia, od godz. 20:00 do niedzieli, 7 stycznia, do 20:00, a o oblodzeniu do niedzieli, 7 stycznia, do godz. 6:00 rano – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu dotyczą powiatów: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Meteorolodzy przewidują, że w tych powiatach może spaść od 10 cm do 20 cm śniegu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Ponadto prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4 st. Celsjusza do -1 stopni C, lokalnie -7 st. C, przy gruncie do około -4 st. C, lokalnie do -8 st. C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

(ram)

redakcja@rzeszow-mews.pl

Reklama