Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Podkarpacie jest jednym z siedmiu województw, dla których w niedzielę (16 czerwca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i silnymi opadami deszczu. 

Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 13:00 do 23:00. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy mały grad – zakomunikowało w niedzielę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, powołując się na dane IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z silnymi opadami deszczu wynosi 85 procent. 

Podobne ostrzeżenie w niedzielę wydano także dla sześciu innych województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego oraz opolskiego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

 

W trakcie burz, jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów. Tam jesteście najbezpieczniejsi. Pozamykajcie drzwi i okna, sprawdźcie, czy w domu macie zapasowe oświetlenie, np. latarkę z bateriami oraz naładowany telefon komórkowy. Z balkonów i tarasów usuńcie przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę.

Nie parkujcie samochodów pod drzewami, dużymi reklamami, liniami energetycznymi, w trakcie burz nie wchodźcie do parków i lasów. – Absolutnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, lekkimi konstrukcjami, np. przystankami autobusowymi – mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama