Zdjęcie: Pixabay

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze wydano dla 16 powiatów na Podkarpaciu. Także dla Rzeszowa.

Ostrzeżenie zaczęło obowiązywać w sobotę (28 maja), od godz. 10:00. Silny wiatr może wiać do północy. Meteorolodzy przewidują wiatr do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Prawdopodobieństwo wynosi 75 procent. 

Ostrzeżenia wydano dla powiatów: dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, Rzeszowa, stalowowolskiego, strzyżowskiego, Tarnobrzega i tarnobrzeskiego.

Nie wychodźcie z domów

Na czas nawałnic, pozamykajcie okna i drzwi, usuńcie z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy. Nie parkujcie aut pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz reklamami wielkopowierzchniowymi. Nie wchodźcie do parków i lasów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sprawdźcie, czy w domu macie zapasowe oświetlenie, np. latarkę z bateriami i naładowany telefon komórkowy. Nie szukajcie schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi, albo lekkimi konstrukcjami, np. przystankiem autobusowym.

– Nawałnicę najlepiej jest przeczekać w budynku – radzi bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama