Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Ostrzeżenie drugiego o stopnia o burzach z gradem i upale na Podkarpaciu wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.   

Ostrzeżenie o burzach z gradem w piątek (23 czerwca), od godz. 8:00 do 18:00 będzie obowiązywało dla powiatów: dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, Tarnobrzega i tarnobrzeskiego.

Identyczne ostrzeżenie od godz. 12:00 do 21:00 dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, Krosna, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, Przemyśla, przeworskiego, rzeszowskiego, Rzeszowa, sanockiego, stalowowolskiego i strzyżowskiego.

Meteorolodzy w tym czasie prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu (od 35 mm do 50 mm), oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może spaść grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 80 procent. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Alert o gwałtownych burzach z gradem i silnym wietrze dla siedmiu województw, w tym Podkarpacia, wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. – Zachowaj ostrożność, zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – apeluje w komunikacie RCB.

 

We wszystkich powiatach na Podkarpaciu w piątek należy się także spodziewać upału (od godz. 14:00 do 18:00). Temperatura maksymalna w dzień miejscami wyniesie 31 st. Celsjusza, minimalna – około 18 st. C.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama