Około 700 pasażerów dotknęły problemy z powodu mgły na lotnisku w Jasionce. Dzisiaj rano zostały odwołane loty do Warszawy.

Mgła paraliżuje lotnisko od wczoraj. W niedzielę wieczorem zostały odwołane dwa przyloty z Warszawy do Rzeszowa oraz jeden lot do Warszawy obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Do skutku nie doszły także połączenia Ryanaira do Londynu i Bristolu. Pasażerowie tych lotów mają zmienione terminy podróży. Dotyczyło to około 300 pasażerów.

Dzisiaj także mgła utrudnia pracę lotniska. Do Warszawy nie odleciał samolot z godz. 5:55. W Jasionce nie wylądowali także pasażerowie lecący ze stolicy z godz. 8:30, a tym samym nie odlecieli podróżni, którzy mieli do Warszawy wylecieć o 8:55.

– Warunki pogodowe są kiepskie. Widzialność jest poniżej kryteriów potrzebnych do lądowania. Pułap chmur jest dosyć niski. Ok. godz. 10:00 spodziewamy się aktualnych informacji pogodowych. Wtedy będziemy wiedzieli, czy kolejne loty z naszego lotniska się odbędą.

Następny, jaki jest planowany to przylot z Frankfurtu samolotu linii Lufthansa o godz. 13:45 i odlot po godz. 14:00. Nie mamy jeszcze informacji, czy ten lot będzie odwołany. Do tego połączenia zostało jeszcze kilka godzin, więc wszystko może się jeszcze zmienić – powiedział Łukasz Sikora, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Jasionce.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama