Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów nie przeszkodził 25-latkowi, by w nietrzeźwym stanie prowadzić mercedesa i przekroczyć prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyznę zatrzymali rzeszowscy policjanci.

Do zdarzenia doszło w czwartek około południa w Rzeszowie przy ul. Pańskiej. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli, jak się chwilę później okazało, 25-letniego mieszkańca Przeworska, który kierował mercedesem.

– Powodem zatrzymania było przekroczenie przez 25-latka dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 25-latka. Badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, w organizmie miał 0,3 promila. Okazało się również, że mieszkaniec Przeworska ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia do kierowania.

Teraz grozi mu odpowiedzialność za niestosowanie się do wyroków sądu. – Odpowie również za popełnione wykroczenia – prowadzenie po użyciu alkoholu, niestosowanie się do ograniczenia prędkości, prowadzenie pojazdów bez uprawnień oraz wykroczenie przeciwko innym przepisom bezpieczeństwa – wylicza Adam Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.