Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów
Reklama

To są pieniądze dla czterech organizacji pozarządowych, które prowadzą placówki opieki dziennej. Prezydent Rzeszowa obiecał, że pomoc na tym się nie skończy. 

Umowy na trzyletnie dofinansowanie placówek podpisano w czwartek w ratuszu. Dokument z pieczątką prezydenta Rzeszowa ma już Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Nasza Arka”.

To organizacja, która działa od ponad 20 lat. Na osiedlu Kmity prowadzi świetlicę i klub. – Trafiają do nas dzieci z całego miasta. Zapewniamy opiekę po lekcjach, pomoc w nauce, przygotowujemy posiłki, pomoc rzeczową, organizujemy też rozmaite zajęcia, wyjścia i wyjazdy – wylicza Lidia Ludorowska z „Naszej Arki”.

Miasto podpisało też umowy z Fundacją Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej oraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie. 

– Efektem tej współpracy będą zajęcia dla 210 osób – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. – To początek naszej dobrej, rozwojowej współpracy – zapewnia Irena Marszałek – Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. 

Miasto przeznaczyło w tym roku dla tych czterech organizacji ponad 733 tys. zł dofinansowania. W wieloletnich planach wydatków, na trzy lata, zapisało  prawie 2,2 mln zł.

Ale to nie koniec. Ratusz planuje, że z pomocą organizacji pozarządowych na terenie miasta powstanie sieć punktów, które będą wspierać dzieci i młodzież. – Efekt tego wsparcia to opieka dla dziecka i szczęśliwy rodzic – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama