Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Park przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie w końcu doczeka się remontu. Miasto chce dołożyć brakujące pieniądze, podpisać umowę z wykonawcą i ruszyć z inwestycją.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, miasto dołoży brakującą 500 tys. zł do remontu parku przy ul. Rycerskiej. – Chcemy na najbliższej sesji Rady Miasta złożyć wniosek o wpisanie tej kwoty do budżetu – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Przypomnijmy: ratusz po tym, jak okazało się, że nie ma szans na pozyskanie dofinansowania na remont parku przy ul. Dąbrowskiego z programu „Polska-Białoruś-Ukraina” obiecał, że zajmie się rewitalizacją parków, przeznaczając na ten cel oszczędności poprzetargowe.

Zgodnie z obietnicą na pierwszy ogień miał pójść park przy ul. Rycerskiej. Miasto w tej sprawie pierwszy przetarg ogłosiło jeszcze początkiem wakacji. Zakończył się on fiaskiem, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma, przetarg unieważniono.

Gdy ogłoszono drugie postępowanie – zgłosiła się tylko jedna firma –  Garden Designers z Lublina, która zażyczył sobie za swoje usługi 4,2 mln zł, czyli o 500 tys. zł więcej niż zakładał ratusz. Aby nie unieważniać kolejny raz przetargu, miasto brakujące pieniądze postanowiło dołożyć.

Prawdopodobnie pierwsze prace przygotowawcze do remontu rozpoczną się jeszcze w tym roku. Cała rewitalizacja ma potrwać około dwa lata. Powstaną m.in. dwie fontanny, zostaną wykonane dodatkowe nasadzenia oraz odnowione alejki. Park wcześniej ostatni raz remontowano w 2013 roku. Wówczas wybudowano 300-metrową alejkę, przy której ustawiono 11 ławek.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Park przy Rycerskiej tak naprawdę to nie był najmniej 40 lat remontowany bo dołożenie kilku ławek i 300 metrów alejki to tylko kropla w morzu.
    Park na Dąbrowskiego – oczywiście tyle że na “rewitalizację” trzeba sporo ponad 5 mln. Jeszcze nie ma dramatu.
    Natomiast na Park Papieski kilka lat temu poszedł prawie cały budżet obywatelski bo na każdej mszy “instruowali” jak zagłosować. Tam to dopiero rośnie.

  2. Jak się patrzy na teren wokół szkoły w Miłocinie, to serce się kraje. Stajnie, dawne domy nauczycieli, teraz to ruiny. Podobno część terenu szkoły przejęło miasto, a część starostwo, miasto inwestuje, reszta niszczeje, szkoda…

  3. A kto przejął park i teren po szkole rolniczej w Miłocinie co tam nie miło być nawet był projekt a jak wygada teren to warto zaprosić dziennikarzy z gazet ogólnopolskich.

Comments are closed.