Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Park przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie w końcu doczeka się remontu. Miasto chce dołożyć brakujące pieniądze, podpisać umowę z wykonawcą i ruszyć z inwestycją.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, miasto dołoży brakującą 500 tys. zł do remontu parku przy ul. Rycerskiej. – Chcemy na najbliższej sesji Rady Miasta złożyć wniosek o wpisanie tej kwoty do budżetu – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Przypomnijmy: ratusz po tym, jak okazało się, że nie ma szans na pozyskanie dofinansowania na remont parku przy ul. Dąbrowskiego z programu „Polska-Białoruś-Ukraina” obiecał, że zajmie się rewitalizacją parków, przeznaczając na ten cel oszczędności poprzetargowe.

Zgodnie z obietnicą na pierwszy ogień miał pójść park przy ul. Rycerskiej. Miasto w tej sprawie pierwszy przetarg ogłosiło jeszcze początkiem wakacji. Zakończył się on fiaskiem, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma, przetarg unieważniono.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gdy ogłoszono drugie postępowanie – zgłosiła się tylko jedna firma –  Garden Designers z Lublina, która zażyczył sobie za swoje usługi 4,2 mln zł, czyli o 500 tys. zł więcej niż zakładał ratusz. Aby nie unieważniać kolejny raz przetargu, miasto brakujące pieniądze postanowiło dołożyć.

Prawdopodobnie pierwsze prace przygotowawcze do remontu rozpoczną się jeszcze w tym roku. Cała rewitalizacja ma potrwać około dwa lata. Powstaną m.in. dwie fontanny, zostaną wykonane dodatkowe nasadzenia oraz odnowione alejki. Park wcześniej ostatni raz remontowano w 2013 roku. Wówczas wybudowano 300-metrową alejkę, przy której ustawiono 11 ławek.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama