Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Park przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie w końcu doczeka się remontu. Miasto chce dołożyć brakujące pieniądze, podpisać umowę z wykonawcą i ruszyć z inwestycją.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, miasto dołoży brakującą 500 tys. zł do remontu parku przy ul. Rycerskiej. – Chcemy na najbliższej sesji Rady Miasta złożyć wniosek o wpisanie tej kwoty do budżetu – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Przypomnijmy: ratusz po tym, jak okazało się, że nie ma szans na pozyskanie dofinansowania na remont parku przy ul. Dąbrowskiego z programu „Polska-Białoruś-Ukraina” obiecał, że zajmie się rewitalizacją parków, przeznaczając na ten cel oszczędności poprzetargowe.

Zgodnie z obietnicą na pierwszy ogień miał pójść park przy ul. Rycerskiej. Miasto w tej sprawie pierwszy przetarg ogłosiło jeszcze początkiem wakacji. Zakończył się on fiaskiem, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma, przetarg unieważniono.

Gdy ogłoszono drugie postępowanie – zgłosiła się tylko jedna firma –  Garden Designers z Lublina, która zażyczył sobie za swoje usługi 4,2 mln zł, czyli o 500 tys. zł więcej niż zakładał ratusz. Aby nie unieważniać kolejny raz przetargu, miasto brakujące pieniądze postanowiło dołożyć.

Prawdopodobnie pierwsze prace przygotowawcze do remontu rozpoczną się jeszcze w tym roku. Cała rewitalizacja ma potrwać około dwa lata. Powstaną m.in. dwie fontanny, zostaną wykonane dodatkowe nasadzenia oraz odnowione alejki. Park wcześniej ostatni raz remontowano w 2013 roku. Wówczas wybudowano 300-metrową alejkę, przy której ustawiono 11 ławek.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Park przy Rycerskiej tak naprawdę to nie był najmniej 40 lat remontowany bo dołożenie kilku ławek i 300 metrów alejki to tylko kropla w morzu.
    Park na Dąbrowskiego – oczywiście tyle że na “rewitalizację” trzeba sporo ponad 5 mln. Jeszcze nie ma dramatu.
    Natomiast na Park Papieski kilka lat temu poszedł prawie cały budżet obywatelski bo na każdej mszy “instruowali” jak zagłosować. Tam to dopiero rośnie.

  2. A kto przejął park i teren po szkole rolniczej w Miłocinie co tam nie miło być nawet był projekt a jak wygada teren to warto zaprosić dziennikarzy z gazet ogólnopolskich.

    • Jak się patrzy na teren wokół szkoły w Miłocinie, to serce się kraje. Stajnie, dawne domy nauczycieli, teraz to ruiny. Podobno część terenu szkoły przejęło miasto, a część starostwo, miasto inwestuje, reszta niszczeje, szkoda…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ