Ul. Cegielniana w Rzeszowie ma odciążyć ruch na ul. Podwisłocze, Kopisto i Moście Zamkowym. Budowa planowana jest pod koniec roku przyszłego roku.

[Not a valid template]

 

O przebudowie ul. Cegielnianej mówiło się już od kilku lat. – Obecnie mamy gotową koncepcję, jeśli chodzi o przedłużenie ul. Podwisłocze w kierunku ul. Wierzbowej – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Ulica zostałaby poszerzona na dwa 3-metrowe pasy jezdni oraz chodnik. Koncepcja zakłada instalację odwodnienia i oświetlenia. – Ścieżki nie będziemy tu robić, bo już biegnie wzdłuż Wisłoka – mówi Chłodnicki.

Inwestycja wymagać będzie uzyskania przez miasto decyzji środowiskowej z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, bo inwestycja jest blisko Wisłoka. Miasto będzie musiało także wykupić działki.

Na ul. Cegielnianą można wjechać tylko od strony skrzyżowania ul. Podwisłocze z al. Kopisto. Wąska i do tego ślepa uliczka z dziurami w asfalcie i prawie niewidocznym chodnikiem prowadzi do budynków Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, oraz bloków spółdzielni mieszkaniowej Geodeci. W tym rejonie urywa się.

Przebudowa ul. Cegielnianej, mającej połączyć ul. Podwisłocze z ul. Wierzbową rozładowałaby ruch na Moście Zamkowym oraz na trasie al. Rejtana, ul. Podwisłocze i ul. Zamkowej. Ułatwiłoby to też dojazd do kompleksu mieszkalno-biurowo-usługowego Capital Towers.

Początek inwestycji planowany jest na przyszły rok. Wtedy miałaby zostać sporządzona dokumentacja projektowa. Jej powstanie zajęłoby około pół roku. Dopiero pod koniec 2016 r. można spodziewać się rozpoczęcia prac budowlanych. Wartość inwestycji będzie znana po sporządzeniu dokumentacji projektowej.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama