Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

I znów na sesję trafiła uchwała w sprawie zmian w miejscowych planach zagospodarowania, które mają umożliwić zabudowę podcieni Galerii Rzeszów. Czy tym razem radni się ugną?

Miasto nie daje za wygraną i po raz kolejny na sesję Rady Miasta przygotowało uchwałę, której celem jest zaakceptowanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przy rondzie Dmowskiego. Ratusz chce umożliwić inwestorowi zabudowę podcieni. Chodzi o to, aby w przyszłości w tym miejscu powstała przeszklona kawiarnia znanej sieci Starbucks.

Od prawie dwóch lat przeciwna temat jest Rada Miasta Rzeszowa, która za każdym razem jest przeciw zmianom w planie i dopuszczeniem zabudowy podcieni. Przy tym temacie zawiązała się nawet zaskakująca „koalicja” radnych z PO i PiS, którzy najgłośniej mówią „nie”, by iść na rękę inwestorowi.

Ratuszowi tylko raz, rok temu, udało się przeforsować przystąpienie do zmiany planu tak, aby można było zabudować podcienie. Stało się tak tylko dlatego, że po wyborach samorządowych w 2018 roku proprezydencki Rozwój Rzeszowa zyskał samodzielną większość. Wcześniej większość w Radzie Miasta miał z PO, a ta w sprawie zabudowy podcieni trzyma cały czas wspólny front z radnymi z PiS.

Na nic się to jednak zdało, bo rok później, gdy sierpniu trzeba było głosować za przyjęciem zmienionego planu, znów Rada Miasta stanęła okoniem i zagłosowała przeciw, w tym też niespodziewanie radni Rozwoju Rzeszowa: Krystyna Stachowska, Daniel Kunysz i Mirosław Kwaśniak.

Czy podczas wrześniowej sesji (29 września) Rada Miasta zmieni zdanie?

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama