Wizualizacja: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Ratusz znów szuka firmy, która zajmie się kompleksową modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie. Pierwszy przetarg unieważniono, bo zgłosiła się tylko jedna firma, a jej oferta była zbyt wysoka.

Miasto w ub. tygodniu po raz kolejny ogłosiło przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej. Za pierwszym razem postępowanie trzeba było unieważnić. Okazało się, że lifting rzeszowskich piwnic chce wykonać tylko jedno konsorcjum firm: Asseco Data Systems z Gdyni i Art FM z Krakowa. Ich oferta wynosiła prawie 29 mln zł, czyli o 10 mln zł więcej niż ma na ten cel miasto (19 mln zł – 13 mln zł z budżetu miasta, reszta z UE).

– Oferty w nowym postępowaniu będzie można składać do 25 czerwca. Termin realizacji inwestycji jest przewidziany do końca listopada 2020 r. Zakres prac przewidzianych w tym postępowaniu jest taki sam, jak w poprzednim – informuje Agnieszka Siwak-Krzywnos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Oznacza to, że w ramach projektu „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”, na powierzchni Trasy powstanie „Skwer kultury”.

W środku podziemi powstanie m.in. salka do projekcji filmów 5D oraz „Interaktywna Legenda” z oryginalnym scenariuszem, dzięki której zapoznamy się z dziejami Rzeszowa. Uwzględnia ona czas od pierwszych legendarnych osadników po współczesną historię Centralnego Okręgu Przemysłowego, rozwoju lotnictwa, branży IT, kultury, architektoniki.

Prezentowana historia Rzeszowa ma zakończyć się na zapoznaniu z sylwetkami współczesnych ważnych osobistości związanych z miastem. Na multimedialnych planszach zobaczymy m.in. takie osoby, jak: Jerzy Grotowski, Wanda Siemaszkowa, Wojciech Kilar, Tomasz Stańko, Józef Szajna, Ignacy Łukasiewicz, czy ks. Stanisław Konarski.

Zwiedzanie rzeszowskich podziemi będzie przypominało nieco grę fabularną – dotykowe ekrany, ruchome obrazy, dźwięki, odgłosy, projekcje, filmy, a do tego zagadki, które trzeba będzie rozwiązać, aby pójść dalej. O szczegółach planowanych zmian pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: