Zdjęcie: Google Maps

Rzeszów planuje kolejną ważną inwestycję drogową na północy miasta. Tym razem budowę drogi, która połączy aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z drogą krajową nr 94 w Krasnem.

Obecnie inwestycja „siedzi” w Biurze Rozwoju Miasta, gdzie są przygotowywane specjalne opracowania. Planowana droga ma biec od al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w kierunku wschodnim.

– Rozpocznie się ona na wysokości skrzyżowania z ul. Sieciecha. Następnie planowana droga będzie obok terenów, które przeznaczone są pod rozbudowę cmentarza na Wilkowyi – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Droga ma w przyszłości łączyć się z DK 94 w terenie gminy Krasne. To pozwoli na to, by kierowcy, jadący od strony Łańcuta, mogli omijać ulicę Lwowską i często zakorkowane rondo Pobitno – dodaje.

Na dziś trudno określić, jakie parametry miałaby mieć planowana droga, ile jej budowa by kosztowała i kiedy miałaby powstać. Szczegóły mają być znane jeszcze w tym roku, gdy miasto upora się z opracowaniem koncepcji inwestycji.

W tej chwili wiadomo, że ratusz planowaną drogę chciałby budować wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Gmina Krasne będzie jedynie partnerem, z którym miasto i GDDKiA będzie ustalało przebieg drogi.

– Po opracowaniu koncepcji i podpisaniu porozumienia z GDDKiA, będziemy chcieli rozpocząć projektowanie drogi, zaczniemy szukać pieniędzy unijnych, dzięki którym uda się w przyszłości sfinalizować inwestycję – zapowiadają miejscy urzędnicy. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama