Miasto poszerzy ulicę Wyspiańskiego za 1,7 mln zł. W maju ruszą roboty

Reklama

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego – poinformował we wtorek Urząd Miasta Rzeszowa. 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Jak wyjaśnia Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, chodzi o wąski fragment pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej.

– Droga została poszerzona, przykryto biegnący wzdłuż niej rów i wybudowano chodnik. Powstał także dodatkowy odcinek prowadzący do osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Tadeusza Hejdy i Krajobrazowej  – przypomina Gubernat. 

Ostatni etap, który rozpocznie się niebawem, zakłada przebudowę 134-metrowego odcinka, który doprowadzi od przebudowanego wcześniej fragmentu, do zjazdu na rondo im. Tomasza Stańki oraz wjazdu na stację paliw i parking hipermarketu bi1.

– Jezdnia zostanie tu poszerzona do 6 metrów, dzięki czemu zmieszczą się dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstanie chodnik, wody opadowe z rowów przejmie tu nowa kanalizacja deszczowa – wymienia Bartosz Gubernat. 

Częścią inwestycji jest także budowa nowego oświetlenia ulicy oraz przekładki i zabezpieczenie sieci podziemnych. Ważnym elementem będzie również wymiana gruntu, którego nośność jest w tym miejscu zbyt słaba.

Inwestycja pochłonie 1,73 mln zł. Ma być wykonana do kwietnia przyszłego roku.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama