Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W 2023 roku ma być gotowy projekt przebudowy i rozbudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Zaplanowano także przebudowę wlotów ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza w Rzeszowie.

Przygotowanie dokumentacji zleci Urząd Miasta Rzeszowa. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, o przebudowę skrzyżowania alei Witosa z ulicą Solarza do prezydenta miasta wystąpili mieszkańcy osiedla Krakowska Południe oraz rada osiedla.

– Ich wnioski dotyczyły przede wszystkim wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo, a także włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa – wyjaśnia Artur Gernand. 

Przetarg na wybór projektanta już przygotowano. Wykonawca ma zaprojektować przebudowę łącznie ok. 560 metrów dróg: na al. Witosa 300-metrowego odcinka, ok. 60 m ulicy Solarza, ok. 100 m ul. Rataja i ok. 100 m ul. Lewakowskiego.

Na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają być wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane wloty ul. Lewakowskiego i Rataja w ul. Solarza. Zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych.

– Dokumentacja ma być gotowa w przyszłym roku – zapowiadają miejscy urzędnicy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama