Iluminacje świąteczne w Rzeszowie
Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News
Reklama

Prawie 1,450 mln zł zażądała od miasta firma, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu na świąteczne oświetlenie Rzeszowa. Ratusz dołoży jednak brakujące 340 tys. zł. Rozpoczęto montaż choinki na Rynku.

W październiku poinformowaliśmy, że ratusz ogłosił przetarg na bożonarodzeniowe iluminacje. W miejskim budżecie na ozdoby przeznaczono 1,109 mln zł. 

Do przetargu zgłosiła się jednak tylko jedna firma – Multidekor z Piastowa (województwo mazowieckie). Ta za światełka zażądała prawie 1,450 mln zł, czyli o 340 tys. zł więcej, niż planowano wydać miasto. 

– Oferta jest prawidłowa. Dodatkowe pieniądze zostały zabezpieczone w budżecie miasta i umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze dzisiaj – przekazuje nam Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ratusz chciałby, aby świąteczne ozdoby świeciły od początku grudnia do końca stycznia 2022 roku, z opcją przedłużenia o dwa tygodnie. 

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. Firma przywiozła już elementy choinki, która stanie na Rynku, i rozpoczyna jej montaż – mówi Gernand. 

W tym roku na ulicach Rzeszowa miałoby się pojawić 26 różnych wzorów światełek. Podobnie jak w poprzednich latach iluminacje znalazłyby się w centrum – na ulicy 3 Maja i Rynku – oraz na latarniach, mostach, rondach i skwerach. 

Przed rokiem na iluminacje ratusz wydał 1,3 mln zł.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama