Wizualizacja: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Tereny rekreacyjne na rzeszowskim osiedlu Krakowska Południe wzbogacą się m.in. o place zabaw i ściankę wspinaczkową. Miasto szuka wykonawcy.

Tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe, jednym z największym w Rzeszowie, rozciągają się pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego. Oprócz roślinności, są tam ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa.

– W tym roku zostanie wykonany kolejny etap rozbudowy osiedlowych terenów rekreacyjnych – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Miasto zaplanowało m.in. rozbudowę sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Będą także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.

Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa, przypominająca bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 m i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu, stoły do ping ponga i szachów.

Przetarg na wybór firmy, która rozbuduje tereny na osiedlu Krakowska Południe, już trwa. – Inwestycja będzie gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą – wyjaśniają przedstawiciele rzeszowskiego magistratu.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama