Fot. Kamil Pudełko / Rzeszów News. Na zdjęciu koncert podczas Festiwali Przestrzeni Miejskiej 2018 w Rzeszowie
Reklama

Prawie 400 tys. zł rzeszowski ratusz ma do rozdania w konkursie na inicjatywy kulturalne. Spróbuj swoich sił – a może akurat ci się uda? Projekty można składać do 26 lutego.

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie kulturalne? Brakuje ci na to pieniędzy? To mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Pieniądze rozdaje wydział kultury, sportu i turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie. No, może nie tak do końca rozdaje, bo jednak trzeba stanąć do konkursu ogłoszonego pod koniec grudnia 2018 roku.

Na swój projekt (festiwal, koncert, wystawy, wydawnictwa, itp.) można zdobyć od 5 tys. zł do 50 tys. zł. Do podziału jest prawie 400 tys. zł. Warunek? Projekt, który ubiega się o dofinansowanie, ma być zrealizowany w terminie 1 kwietnia – 31 grudnia na scenie rzeszowskiego Rynku (szczególnie lipiec, sierpień), bulwarach, Parku Papieskim, okrągłej kładce, czy w instytucjach kultury na terenie Rzeszowa.

Propozycje można składać do 26 lutego w ratuszu, sekretariacie wydziału kultury, sportu i turystyki (ul. Rynek 11, I piętro, pokój nr 5) lub w Punktach Obsługi Mieszkańców w Millenium Hall, Galerii Rzeszów, Galerii Nowy Świat, Centrum Handlowym Plaza.

W 2018 roku na projekty kulturalne ratusz wydał ponad 615 tys. zł. Wsparcie otrzymało 39 podmiotów. Rok wcześniej miasto na ten cel przekazało 517 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. dobra ale moze zrobcie cos z muzyka nowoczesna (hip hop lub elektroniczna) anie tylko badziewia dla zgredów jak w sylwestra wiem ze polska disco polem zyje ale to muzyka prymitywna… mlodzi ludzie chodza na koncerty wiec zrobcie cos dla mlodych …

  2. Może warto wykorzystać naszych regionalnych liderów (np. śp.Nalepa)w Rzeszowie i zrobić konkurs wśród młodzieży na wykonanie najlepszego utworu tego artysty.Na ten konkurs ,,Nalepiada,, zaprosić młodych artystów nie tylko z Podkarpacia.W innych krajach do dziś tworzą się kluby znanych artystów którzy już nie żyją fizycznie ale ich mużyka i duch nadal jest wśród odbiorców.

Comments are closed.