Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Urząd Miasta Rzeszowa zareagował na liczne pytania dotyczące wpłacania pieniędzy, które będą wykorzystywane do pomocy ukraińskich uchodźców.

O uruchomieniu przez miasto konta bankowego w sobotę poinformowała Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa. „Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił właśnie nr konta, na które można wpłacać datki” – napisała na Facebooku Kaźmierczak.

Pieniądze można wpłacać w złotówkach i walutach wymienialnych. Numer konta to: 41 1020 4391 0000 6602 0216 9878. Odbiorcą przelewu jest: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów. W tytule przelewu należy wpisać: Pomoc Ukrainie.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego, do Polski uciekło już ponad 1,6 mln uchodźców. W sobotę na przemyskim dworcu do 17 pociągów wsiadło ok. 4700 osób. Minionej doby podkarpacki odcinek granicy polsko-ukraińskiej przekroczyło niemal 40 tys. osób. 

Na rzeszowskim dworcu PKP działa punkt pomocy uciekinierom. W filiach Rzeszowskiego Domu Kultury od poniedziałku do soboty trwa zbiórka darów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama