Wizualizacja: pracownia ARP Manecki

Nowa hala sportowa, do tego dodatkowe skrzydło szkoły i przedszkola oraz przebudowane wnętrze starego budynku – tak za dwa lata ma wyglądać Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Miasto szuka wykonawcy inwestycji. – Jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Inwestycja składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa hali sportowej, która spełni wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W budynku znajdować się będą widownia oraz magazyn na sprzęt sportowy, a także siłownia, szatnia i toalety. 

Drugi z elementów to budowa nowej trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem.

– Na kondygnacji 0 zaprojektowano świetlicę szkolną, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne i pracownię fizyczno-chemiczną. Kondygnacja -1 przeznaczona zostanie na szatnię dla ok. 310 uczniów, kotłownię gazową i kuchnię. Z kolei na kondygnacji +1 umieszczone zostanie przedszkole z pięcioma oddziałami – opisuje Gernand. 

Trzecim elementem inwestycji jest przebudowa istniejącego budynku szkolnego ma polegać na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń na poziomie -1.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na lato. Firma, która wygra konkurs ofert, będzie miała dwa lata na rozbudowę i przebudowę szkoły i przedszkola. Dokumentację przygotowała już wcześniej pracownia ARP Manecki z Krakowa.

Temat rozbudowy szkoły na Staromieściu ciągnie się od 2016 roku. Mieszkańcy upomnieli się o tę inwestycje kolejny raz, trzy lata temu. Podczas ubiegłorocznej kampanii, kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zapewniał, że modernizacja szkoły będzie jednym z priorytetów jego polityki. 

Miasto chciało zdobyć na ten projekt 30 mln zł z rządowego programu „Polski Ład”. Nie udało się, na razie planuje sfinansować rozbudowę szkoły i przedszkola z budżetu miasta. 

oprac. (la)

Wizualicja: pracownia ARP Manecki

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama