Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

U zbiegu ulic Paderewskiego, Witolda i Powstańców Śląskich w Rzeszowie ma powstać rondo. Na początek potrzebny jest projekt. Pierwszy przetarg został unieważniony. Miejski Zarząd Dróg ogłosił drugie postępowanie.

U zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich, przy parku im. W. Szafera i w pobliżu kościoła na Słocinie teraz jest skrzyżowanie. Ulice są jednopasmowe, samochodów jest dużo, w godzinach szczytu, wjazdy i wyjazd z osiedla jest mocno utrudniony. Dlatego zapadła decyzja o przebudowie skrzyżowania, które będzie rondem. 

Pierwszy przetarg miasto ogłosiło w połowie maja br. Po niespełna miesiącu został unieważniony, ponieważ nie było chętnych na przygotowanie dokumentacji. Za projekt oraz uzyskanie pozwolenia na budowę urząd chce zapłacić 170 tys. zł. 

Firma, która wygra przetarg, ma przygotować kilka koncepcji przebudowy skrzyżowania. Drogowcy wybiorą najlepszy wariant. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

 – Projekt ma objąć także przebudowę fragmentów ulic prowadzących do ronda, budowę chodników i ścieżek rowerowych, zatok autobusowych i przejść dla pieszych. Przy rondzie planowana jest także budowa dodatkowego pasa ruchu, który będzie przeznaczony dla kierowców jadących pomiędzy ulicami Paderewskiego i Witolda – wyjaśnia Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Na opracowanie dokumentacji zwycięzca przetargu będzie miał 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama