Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Miasto wybrało wykonawcę projektu połączenia ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Wykona go firma Attila z Rzeszowa za 495 tys. zł, mimo że najniższą ofertę złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów (306 tys. zł).

Ratusz przy wyborze wykonawcy postawił na firmę, której oferta przekraczała możliwości finansowe miasta (400 tys. zł). Dlaczego? – Postępowanie ma dwa etapy. W drugim wykonawca musi potwierdzić m.in. czy posiada odpowiednią kadrę i doświadczenie. MPDiM tego nie potwierdził, więc wybrano firmę, która była druga na liście – wyjaśnia Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

– Musieliśmy dołożyć brakującą kwotę, aby podpisać umowę. Uznaliśmy, że to zbyt ważna inwestycja dla mieszkańców, aby ją opóźniać – dodaje.

Projektowanie nowego połączenia drogowego ma potrwać do jesieni 2021 roku. Rzeszowscy drogowcy liczą na to, że już w grudniu przyszłego roku uda się wybrać wykonawcę i rozpocząć prace budowlane. Te mają potrwać do końca 2022 roku.

Droga ma mieć około 1,4 km, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ponadto, powstanie także dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz 2-metrowy chodnik. Zostaną także wybudowane zatoki autobusowe. Powstanie również około 200-metrowa droga po jednym pasie w każdym kierunku, która połączy nowo projektowaną drogę z ul. Powstańców Listopadowych.

W planach jest także budowa trzech skrzyżowań z sygnalizacją. Jedno powstanie na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Wieniawskiego, drugie – na połączeniu alei Krzyżanowskiego, Armii Krajowej i nowej drogi, trzecie – w miejscu połączenia ul. Powstańców Listopadowych i planowanego łącznika od Krzyżanowskiego do Wieniawskiego.

Nowe połączenie ułatwi dojazd do centrum szczególnie mieszkańcom Słociny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: