Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Rozpoczął się przetarg na projektanta nowego parkingu przy al. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. 39 miejsc powstanie przy skrzyżowaniu alei z ul. Obrońców Helu. Przebudowany zostanie także chodnik, zjazdy i oświetlenie uliczne.

Do końca sierpnia potrwa przetarg, który ma wyłonić projektanta dokumentacji na przebudowę i budowę miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego na os. Paderewskiego w Rzeszowie. Nowy parking ma się znajdować przy odcinku alei o długości ok. 65 m i szerokości ok. 20 m, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Helu.

Wykonawca będzie miał nie tylko zaprojektować parking na 39 samochodów, ale również zadbać o pozwolenie na budowę. Firma będzie musiała uwzględnić też przebudowę istniejącego chodnika i budowę brakującego jego odcinka, zaplanować budowę i przebudowę zjazdów na parking oraz oświetlenia i odwodnienia.

Miasto chce przeznaczyć dla projektanta ok. 30 tys. zł. – Wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację do dwóch miesięcy od podpisania umowy – poinformował Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Zdjęcie: Google Maps

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama