Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

– Sport jest najlepszą formą promocji Rzeszowa – uważa ratusz. Do sobotniej gali bokserskiej Knockout Boxing Night 7 miasto dołożyło 250 tysięcy złotych. 

Gala boksu zawodowego w Rzeszowie została organizowana już po raz 11. Żadne inne miasto w Polsce nie może pochwalić się takim wynikiem. Miasto chętnie współpracuje przy organizacji bokserskich wydarzeń. Tak też było przy okazji gali Knockout Boxing Night 7, która w sobotę (6 lipca) odbyła się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Kibice zobaczyli 10 pojedynków, z czego najbardziej elektryzująca była walka wieczoru. Trenujący na co dzień w Stali Rzeszów 33-letni Łukasz Różański sensacyjnie pokonał faworyta walki Izu Ugonoh i został Mistrzem Polski wagi ciężkiej. Rzeszowski pięściarz znokautował Izu w czwartej rundzie.

Galę na stadionie zobaczyło ok. 6000 kibiców, zorganizowała ją najbardziej znana w Polsce grupa promotorska Knockout Promotion, której współwłaścicielem jest Andrzej Wasilewski. Dobra karta walk sprawiła, że wśród kibiców można było zobaczyć znane twarze polskiego boksu, m.in. Mariusza Wacha, Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Alberta Sosnowskiego i Dariusza Michalczewskiego. 

Bez wsparcia miasta Rzeszów gala zapewne by się nie odbyła. Ratusz do organizacji święta boksu dołożył 250 tysięcy złotych. Gala od 19:00 była na żywo transmitowana w TVP Sport, a od 22:30 także w TVP 1. Miasto pieniądze wydało na promocję Rzeszowa. Informacje o stolicy Podkarpacia pojawiały się w zapowiedziach gali bokserskiej i podczas transmisji. 

– Logo naszego miasta było również na ringu, w jego narożnikach, na telebimach. Na stadionie mieliśmy także swój promocyjny balon – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydent Rzeszowa. – Sport to najlepsza forma promocji miasta – uważa Chłodnicki. 

W środę z TVP otrzymaliśmy dane, ile osób obejrzało sobotnią galę przed telewizorem. Średnia widownia w TVP Sport wynosiła 284 tysiące osób, udział wyniósł 2,83 proc. Najwyższa oglądalność w sportowym kanale TVP wyniosła 466 tysięcy widzów. 

– Najwięcej sympatyków boksu zasiadło przed telewizorami nastawionymi na TVP Sport w godz. 20:47-22:30, kiedy transmitowano walki: Szeremeta – Palacios i Czerkaszyn – Capper – poinformowało nas Centrum Informacyjne TVP. Wtedy galę w TVP Sport oglądało 369 tysięcy widzów. 

W TVP 1 średnia widownia gali wyniosła 386 tysięcy widzów, co publicznej telewizji dało udział 4,8 proc. Najwyższa oglądalność w publicznej „jedynce” walki wieczoru Różański – Ugonoh wyniosła 502 tysiące widzów. Średnia to 345 tys. osób. W TVP Sport walkę wieczoru średnio oglądało 246 tys. osób, najwięcej 332 tysiące. 

Z takich wyników telewizji ratusz jest bardzo zadowolony i uważa, że 250 tys. zł z miejskiej kasy na organizację gali nie poszło na marne. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama