Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Park przy ul. Wieniawskiego w Rzeszowie został wydzierżawiony przez miasto od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieszkańcy Zalesia zyskają ładny i uporządkowany teren zielony na swoim osiedlu.

– Jest bardzo brzydko w parku na Zalesiu – okropne alejki, obeschnięta trwa – mówił jeszcze w lipcu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.  

Rok wcześniej o uporządkowanie parku przy ul. Wieniawskiego apelowała także  Czytelniczka Rzeszów News, prosząc, aby postawiono w nim ławki, wykonano nowe alejki, „aby to miejsce było zielonym terenem rekreacyjnym dla mieszkańców”. 

Uniwersytet Rzeszowski, który jest właścicielem terenu, zapowiedział wówczas, że uczelnia ma w planach jedynie wycinkę około 30 drzew, które są w złym stanie. O większej rewitalizacji nie było mowy.

Rok później pojawił się pomysł, aby teren przejęło miasto, które kilka lat wcześniej obok parku na prośbę mieszkańców stworzyło plac zabaw.

I tak się stało w sierpniu br. To właśnie wtedy UR oddało miastu w bezpłatną dzierżawę wieczystą teren, na którym znajduje się park. Od tego momentu teren przy ul. Wieniawskiego na Zalesiu posprzątano – zabrano śmieci, skoszono, wykarczowano stare pnie, wycięto chore drzewa. Na te zabiegi ratusz wydał ponad 40 tys. zł.

– W planach mamy, jeśli się uda, postawić w tym roku jeszcze kilka ławek – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W 2019 roku ma zostać wyremontowane ogrodzenie oraz wykonana ładna aranżacja parku. – W tych dwóch sprawach wysłaliśmy pisma do wojewódzkiego konserwatora zabytków, aby przygotował wytyczne, ponieważ ten teren jest pod jego ochroną – mówi Siwak-Krzywonos.

Na nową aranżację parku na Zalesiu i remont ogrodzenia miasto planuje wydać około 50 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. Przydałoby się zrobić miejsce na punkt gastronomiczny(tak, wiem obok jest amore), ale mi chodziło o miejsce z którego rodzice mogliby siąść w spokoju i oglądać mecze i treningi swoich maluchów, ich jest całkiem sporo(rodziców czekających), do tego studenci mieliby blisko na spotkania, wogole na zalesiu nie ma fajnej restauracjo-knajpo-kawiarni, bo wyglada jakby chciało tylko przetrwać, a i nieraz przyjdzie tam melina i cieżko z dziećmi wejść.

  • lodowisko pewnie w przyszłym roku.
   na aqua park bym nie liczył, to zbyt duża i ryzykowna dla miasta inwestycja żeby się w to bawić.

   Podejrzewam, że dopóki nie znajdzie się prywatny inwestor któremu miasto pomoże, dopóty basenów nie będzie.
   A dlaczego inwestora jeszcze nie ma?
   Może się nie opłaca….

  • Aqapark już dawno by był gdyby Kultys z Pisu nie zablokował podobnie jak Leniart z Pisu zablokowała budowę obwodnicy południowej. Gdyby nie Wielki Hamulcowy jeszcze kilka obiektów by powstało. Niestety on chyba nienawidzi Rzeszowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ