Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Park przy ul. Wieniawskiego w Rzeszowie został wydzierżawiony przez miasto od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieszkańcy Zalesia zyskają ładny i uporządkowany teren zielony na swoim osiedlu.

– Jest bardzo brzydko w parku na Zalesiu – okropne alejki, obeschnięta trwa – mówił jeszcze w lipcu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.  

Rok wcześniej o uporządkowanie parku przy ul. Wieniawskiego apelowała także  Czytelniczka Rzeszów News, prosząc, aby postawiono w nim ławki, wykonano nowe alejki, „aby to miejsce było zielonym terenem rekreacyjnym dla mieszkańców”. 

Uniwersytet Rzeszowski, który jest właścicielem terenu, zapowiedział wówczas, że uczelnia ma w planach jedynie wycinkę około 30 drzew, które są w złym stanie. O większej rewitalizacji nie było mowy.

Rok później pojawił się pomysł, aby teren przejęło miasto, które kilka lat wcześniej obok parku na prośbę mieszkańców stworzyło plac zabaw.

I tak się stało w sierpniu br. To właśnie wtedy UR oddało miastu w bezpłatną dzierżawę wieczystą teren, na którym znajduje się park. Od tego momentu teren przy ul. Wieniawskiego na Zalesiu posprzątano – zabrano śmieci, skoszono, wykarczowano stare pnie, wycięto chore drzewa. Na te zabiegi ratusz wydał ponad 40 tys. zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W planach mamy, jeśli się uda, postawić w tym roku jeszcze kilka ławek – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W 2019 roku ma zostać wyremontowane ogrodzenie oraz wykonana ładna aranżacja parku. – W tych dwóch sprawach wysłaliśmy pisma do wojewódzkiego konserwatora zabytków, aby przygotował wytyczne, ponieważ ten teren jest pod jego ochroną – mówi Siwak-Krzywonos.

Na nową aranżację parku na Zalesiu i remont ogrodzenia miasto planuje wydać około 50 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama