Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Park przy ul. Wieniawskiego w Rzeszowie został wydzierżawiony przez miasto od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieszkańcy Zalesia zyskają ładny i uporządkowany teren zielony na swoim osiedlu.

– Jest bardzo brzydko w parku na Zalesiu – okropne alejki, obeschnięta trwa – mówił jeszcze w lipcu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.  

Rok wcześniej o uporządkowanie parku przy ul. Wieniawskiego apelowała także  Czytelniczka Rzeszów News, prosząc, aby postawiono w nim ławki, wykonano nowe alejki, „aby to miejsce było zielonym terenem rekreacyjnym dla mieszkańców”. 

Uniwersytet Rzeszowski, który jest właścicielem terenu, zapowiedział wówczas, że uczelnia ma w planach jedynie wycinkę około 30 drzew, które są w złym stanie. O większej rewitalizacji nie było mowy.

Rok później pojawił się pomysł, aby teren przejęło miasto, które kilka lat wcześniej obok parku na prośbę mieszkańców stworzyło plac zabaw.

I tak się stało w sierpniu br. To właśnie wtedy UR oddało miastu w bezpłatną dzierżawę wieczystą teren, na którym znajduje się park. Od tego momentu teren przy ul. Wieniawskiego na Zalesiu posprzątano – zabrano śmieci, skoszono, wykarczowano stare pnie, wycięto chore drzewa. Na te zabiegi ratusz wydał ponad 40 tys. zł.

– W planach mamy, jeśli się uda, postawić w tym roku jeszcze kilka ławek – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W 2019 roku ma zostać wyremontowane ogrodzenie oraz wykonana ładna aranżacja parku. – W tych dwóch sprawach wysłaliśmy pisma do wojewódzkiego konserwatora zabytków, aby przygotował wytyczne, ponieważ ten teren jest pod jego ochroną – mówi Siwak-Krzywonos.

Na nową aranżację parku na Zalesiu i remont ogrodzenia miasto planuje wydać około 50 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Przydałoby się zrobić miejsce na punkt gastronomiczny(tak, wiem obok jest amore), ale mi chodziło o miejsce z którego rodzice mogliby siąść w spokoju i oglądać mecze i treningi swoich maluchów, ich jest całkiem sporo(rodziców czekających), do tego studenci mieliby blisko na spotkania, wogole na zalesiu nie ma fajnej restauracjo-knajpo-kawiarni, bo wyglada jakby chciało tylko przetrwać, a i nieraz przyjdzie tam melina i cieżko z dziećmi wejść.

 2. Aqapark już dawno by był gdyby Kultys z Pisu nie zablokował podobnie jak Leniart z Pisu zablokowała budowę obwodnicy południowej. Gdyby nie Wielki Hamulcowy jeszcze kilka obiektów by powstało. Niestety on chyba nienawidzi Rzeszowa?

 3. Lodowiska nie będzie. Nie widać łyżwiarzy na ulicach, więc nie widać potrzeby …
  Aqua park już jest. Na żwirowni …

 4. lodowisko pewnie w przyszłym roku.
  na aqua park bym nie liczył, to zbyt duża i ryzykowna dla miasta inwestycja żeby się w to bawić.

  Podejrzewam, że dopóki nie znajdzie się prywatny inwestor któremu miasto pomoże, dopóty basenów nie będzie.
  A dlaczego inwestora jeszcze nie ma?
  Może się nie opłaca….

Comments are closed.