Miasto zapłaci 1,2 mln zł za świąteczne oświetlenie. Zgłosiły się dwie firmy

0
Reklama

Z roku na rok coraz drożej, ale i coraz piękniej. Miasto za świąteczne oświetlenie Rzeszowa w tym roku zapłaci 1,2 mln zł, czyli dwa razy tyle, co raptem cztery lata temu. 

 

Dwie firmy chcą do Rzeszowa dostarczyć i zamontować oświetlenie świąteczne. Jedna z nich to Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB z Zabrza, druga – Multidekor z Piastów. Obie oferty oscylują w granicach 1,2 mln zł, a tym samym mieszczą się w możliwościach finansowych miasta. Obie firmy deklarują, że usterki usuwać będą do 8 godzin.

Miasto prawdopodobnie postawi na Multidekor. Złożona przez nią oferta jest o kilka tysięcy niższa od oferty firmy z Zabrza. Poza tym, Multidekor już kilka razy montował świąteczne oświetlenie w Rzeszowie. Póki co trwa jednak analiza ofert pod kątem formalno-prawnym.

Nie zmienia to faktu, że na przestrzeni zaledwie czterech lat cena za wynajem i montaż oświetlenia świątecznego wzrosła dwukrotnie. Dla przykładu, w 2015 roku przetarg także wygrała firma Multidekor i wówczas za usługę życzyła sobie 600 tys. zł, a teraz drugie tyle.  

Świąteczne światełka w tym roku mają być zamontowane najpóźniej do 30 listopada. Od 1 grudnia wszystko ma już świecić. Iluminacje mają wisieć do 31 stycznia 2020 roku. Po tym terminie wykonawca będzie miał 14 dni na demontaż oświetlenia. 

Zgodnie z tradycją, na Rynku pojawi się 16-metrowa choinka, które będzie przyozdobiona diodowymi łańcuchami oraz srebrnymi, czerwonymi i złotymi bombkami. Na szczycie świątecznego drzewka znajdziemy złotą, świecącą gwiazdę. 

Poza choinką, na Rynku stanie także dekoracja 3D w postaci autobusu z rogami, który na szczycie ma prezenty. 

Światełka świąteczne i konstrukcje przestrzenne pojawią się także m.in. na rondzie Jana Pawła II, Pobitno i Ulmów, przy ulicach: Marszałkowskiej,  Kościuszki, Grunwaldzkiej i placu Farnym, 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Kilara, Kopisto, Rejtana, Słowackiego, Jagiellońskiej, Lisa-Kuli, Poznańskiej, Wincentego Pola, a także na Cieplińskiego. 

Świąteczne oświetlenie rozbłyśnie także na wiadukcie Tarnobrzeskim, moście Zamkowym i wiadukcie Śląskim.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: