Zdjęcie: Materiały prasowe

Ogromny sukces pochodzącego z Jasła Michała Szpaka. Młody wokalistka zaśpiewa w finale Eurowizji 2016.

Dzisiaj w Sztokholmie odbył się drugi półfinał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, z którego do sobotniego (14 maja) finału imprezy awansowało 10 z 18 artystów. Polskę reprezentował 25-letni Michał Szpak z Jasła.

Szpak, jako drugi w kolejności, zaśpiewał piosenkę “Color of Your Life”. Młodemu wokaliście na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy. W trakcie refrenu na monitorach z tyłu wyświetlały się słowa piosenki Michała Szpaka.

Organizatorzy Eurowizji zsumowali głosy publiczności oraz te przyznane przez jurorów w trakcie próby generalnej, która odbyła się dzień wcześniej, ogłoszono. Michał znalazł się wśród dziesięciu artystów, którzy awansowali do finału Eurowizji 2016.

Awans Szpaka do finału festiwalu jest największym dotychczasowym sukcesem wokalisty. Wokół jego piosenki „Color of Your Life” w ostatnich tygodniach było sporo wątpliwości. Padały zarzuty, że piosenka jest plagiatem hymnu rosyjskich żołnierzy. Chodzi o „Dawaj za…” autorstwa grupy Lube.

Stanowisko w tej sprawie wydało nawet Sony Music Polska, które dokonało „dogłębnej analizy muzykologicznej” utworu Michała Szpaka.

„Wynik profesjonalnej ekspertyzy przeprowadzonej przez niezależnego eksperta dr Rafała Rozmusa, cenionego muzykologa i kompozytora, jest jednoznaczny – piosenka nie jest plagiatem. Mamy do czynienia z dwoma oryginalnymi utworami, w których poszczególne elementy dzieła muzycznego wykazują więcej cech odmiennych niż wspólnych” – oświadczyło w komunikacie Sony Music Polska.

Finał Eurowizji 2016 w sobotę w Sztokholmie. Bezpośrednia transmisja w TVP1. Początek o godz. 21:00.

Kto nie oglądał półfinałowego występu Michała Szpaka może to zrobić teraz.

Lista wykonawców, którzy awansowali do finału Eurowizji 2016

Łotwa: Justs, „Heartbeat”

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Gruzja: Nika Koczarow & Young Georgian Lolitaz, „Midnight Gold”

Bułgaria: Poli Genowa, „If Love Was a Crime”

Australia: Dami Im, „Sound of Silence”

Ukraina: Dżamała, „1944”

Serbia: Sanja Vučić ZAA, „Goodbye (Shelter)”

Polska: Michał Szpak, „Color of Your Life”

Izrael: Howi, „Star Made of Stars”

Litwa: Donny Montell, „I’ve Been Waiting for This Night”

Belgia: Laura Tesoro, „What’s the Pressure”

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama