Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Michał Szpak
Reklama

Pochodzący z Jasła 25-letni Michał Szpak wygrał krajowe eliminacje do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w maju odbędzie się w Sztokholmie.

Wokalista w sobotę wieczorem wygrał w głosowaniu SMS-owym. Michał Szpak zaśpiewał piosenkę „Color Of Your Life”.

O wyjazd na Eurowizję rywalizowało dziewięciu artystów. Oprócz Szpaka, wystąpili także: Taraka („In The Rain”), Napoli („My Universe”), Natalia Szroeder („Lustra”), Dorota Osińska („Universal”), Kasia Moś („Addiction”), Aleksandra Gintrowska („Missing”), Margaret („Cool Me Down”) i Edyta Górniak („Grateful”).

Widzowie uznali występ Michała Szpaka za najlepszy. Drugie miejsce zajęła Margaret (24,72 proc. głosów), trzecie – Edyta Górniak (18,49 proc.). Szpak pojedzie na Eurowizję do Sztokholmu, gdzie będzie reprezentował Polskę. Konkurs odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 r.

– Cały drżę i w sumie nie wiem, jak to się stało. Chciałbym podziękować swoim fanom. Tato bardzo dziękuję. Moja rodzinko – kocham cię! Wielki buziak. Jedziemy na Eurowizję! Myślę, że niewiele zmienimy w piosence, ale może się zdarzyć, że zmienimy coś w choreografii. Po prostu w to nie wierzę, przyjmuję to na klatę. Będę Was godnie reprezentować – zapewnia Michał Szpak.

O Michale Szpaku zrobiło się głośno po tym, jak w 2011 r. wziął udział w pierwszej edycji programu „X-Factor”, gdzie jurorów oczarował piosenką „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Programu nie wygrał, ale dzięki występowi w finale w nagrodę wystąpił podczas koncertu Orange Warsaw Festiwal w takim towarzystwie jak m.in. Skunk Anansie i Moby. Szpak zaśpiewał wtedy 3 utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns’n’Roses i Lenny’go Kravitza.

Michał Szpak jest samoukiem, pochodzi z wielodzietnej rodziny z tradycjami muzycznymi, śpiewa od 9. roku życia, podczas nauki w liceum związał się z zespołem Whiplash. Z uwagi na ekscentryczny wygląd media nazywają go „polskim Princem”. Od jakiegoś czasu Szpak mieszka w Warszawie. W listopadzie zeszłego roku ukazała się jego pierwsza płyta „Byle być sobą”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.