Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Pro-zdrowotna akcja na rzeszowskich bulwarach.  W sobotę (25 maja) odbędą się tam bezpłatne zajęcia ze slow joggingu.

Zajęcia organizuje rzeszowski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą one częścią majowej akcji „Rodzinne dbanie o zdrowie. Zdrowie dla całej rodziny”. 

Instruktor Ewa Bartkiewicz-Jarosz i Stowarzyszenie Slow Jogging Polska przybliżą slow jogging – technikę biegania, która dla organizmu nie jest tak obciążająca jak klasyczne bieganie. Slow jogging polega na truchcie, który jest wolniejszy niż marsz.

W trakcie takiego biegu można spokojnie rozmawiać i oddychać bez zadyszki. Biegając w stylu slow można zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia, a jednocześnie nie narażając się na kontuzje, zakwasy czy bóle mięśni.

Slow jogging to japoński sposób na zdrowie, szczupłą sylwetkę i długowieczność. Metodę opracował profesor Hiroaki Tanaka z Uniwersytetu w Fukuyoce, dzięki której w wieku 50 lat ukończył maraton ze swoim życiowym rekordem 2 godzin 38 minut i 50 sekund.

– Każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad. Ekspertka przeprowadzi wstępny instruktaż, a następnie poprowadzi wspólny trening w plenerze – zapowiada Rafał Śliż, rzecznik NFZ w Rzeszowie. 

Zajęcia ze slow joggingu odbędą się w sobotę (25 maja), przy bulwarowej scenie nad Wisłokiem. Potrwają od godz. 9:30 do 11:30. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama