Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Reklama

Jak tworzony jest rozkład jazdy autobusów? Jak działa urządzenie  do kontroli biletów? Czym jest Rzeszowska Karta Miejska? – tego będziecie się mogli dowiedzieć podczas Dni Otwartych Drzwi w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

W czwartek i piątek (18-19 maja) będzie można zajrzeć do siedziby Zarządu Transportu Miejskiego (ul. Trembeckiego 3) w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To właśnie przez te dwa dni drzwi ZTM będą dla mieszkańców stać otworem.

Podczas tegorocznego spotkania zostaną zaprezentowane m.in. zasady funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemu Informacji Pasażerskiej, Systemu Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasady działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Wszyscy, którzy odwiedzą ZTM sprawdzą również, jak powstają rozkłady jazdy oraz jak działa urządzenie do kontroli biletów. Podczas Dni Otwartych będzie można sobie również bezpłatnie wyrobić sobie Rzeszowską Kartę Miejską, zobaczyć najnowocześniejszy tabor autobusowy, sprawdzić nowoczesne systemy elektroniczne w autobusach. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. 

Ponadto, w czwartek na terenie siedziby ZTM zaprezentuje się 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Ł. Cieplińskiego, a w piątek odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach oraz ścieżkach rowerowych.

Siedzibę ZTM będzie można odwiedzać w godz. 9:00-14:00.

Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.