Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nasza piątkowa publikacja o miejskich żłobkach, które w Wigilię (24 grudnia) będą czynne do godz. 17:00 wywołała liczne komentarze. Przedstawiamy kolejny głos w tej sprawie. 

Dla części pracowników miejskich żłobków w Rzeszowie otwieranie ich w Wigilię do 17:00, gdy większość sklepów tego dnia jest czynna do 13:00, to „skrajna rozrzutność”. Ratusz odpowiada, że Wigilia to normalny dzień pracy. Reakcje internautów na nasz tekst możecie przeczytać TUTAJ

Po publikacji otrzymaliśmy kolejny list pracownicy jednego z miejskich żłobków. Jej dane pozostają do wiadomości redakcji.  

Nawet za „komuny” to był wolny dzień od pracy

Jeżeli Wigilia to normalny dzień pracy, to dlaczego tego dnia kursy autobusów są zmienione i jest ich mniej? Jak mamy wrócić do domów, jak często jesteśmy spoza Rzeszowa? Czy wszystkie punkty obsługujące mieszkańców Rzeszowa znajdujące się w galeriach będą też otwarte do godz. 17:00? Czy w ogóle będą otwarte?

W tamtym roku nie było żłobka, który zostałby zamknięty przed godz. 15:00, gdyż rodzice wykorzystują fakt, że mogą trzymać dzieci do 17:00, był nawet przypadek zamknięcia jednego z nich przed 17:00. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

To strata pieniędzy, bo otwiera się placówkę dla średnio 10 dzieci, bo nie wolno pytać, czy w ogóle będą jakieś dzieci, uruchamia się kuchnię i ponad połowę personelu. Nam nie chodzi o to, żeby skrócić godziny pracy, ale żeby placówka była czynna np. do 14:00. 

Nie omieszkam przypomnieć, jak to sklepy zmieniły godziny pracy, po tym, jak jedna z pracownic danej sieci skończyła pracę o 18:00. Proszę sprawdzić pracę w innych województwach, jak pracują miejskie żłobki.

Nie zapominajmy, że dla Polaków Wigilia jest szczególnym dniem, wyjątkowym dla spotkań w gronie rodzinnym. Nawet za „komuny” i do połowy lat 90. był to dzień wolny od pracy w żłobkach w Rzeszowie. Nawet wtedy zwyczajowo był traktowany inaczej.

Czytelniczka Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama